Відділ електронної інформації створено в 2003 р. на базі Центру ділового співробітництва,який  функціонував з  1997 р.  Основна мета відділу – забезпечення користувачів електронними джерелами інформації, ефективна реалізація пропозицій бібліотеки на ринку інформаційної продукції та послуг, адміністрування локальної комп’ютерної мережі ЦБС та  програмного забезпечення, автоматизація бібліотечних технологічних процесів.

Відділ надає доступ мешканцям міста до електронної інформації освітнього, правового, комерційного, підприємницького, громадського та ін. характеру. Читачі бібліотеки можуть скористатися у відділі такими інформаційними ресурсами:

 • веб-ресурси інтернету;
 • фонд мультимедійних джерел на компакт-дисках (в тому числі звукові книги з кращими зразками класичної та сучасної світової літератури);
 • інформаційно-правова система «ЛІГА: ЗАКОН Еліт», яка надає доступ до документів з усіх галузей права, є міцною інформаційною підтримкою для рішення професійних завдань юридичної, бухгалтерської, фінансової та кадрової служб організації.
 • фонд друкованих видань комп'ютерної тематики.

У складі відділу функціонує Інтернет-центр, Сенсотека (для людей з проблемами зору), Віртуально-довідкова служба.

Інтернет-центр відкрито у 2002 році за сприяння та фінансової підтримки Посольства США в Україні завдяки реалізації проєкту «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LEAP). Роботу Інтернет-центру спрямовано на розв’язання проблеми вільного доступу до інформації мешканців міста та всебічного використання інформаційних ресурсів у справі забезпечення соціальної мобільності за умов переходу до громадянського суспільства. 

Сенсотека створена у 2013 році за підтримки Центру соціальних програм компанії RUSAL  і Миколаївського міського благодійного фонду «МЕТА» завдяки реалізації трьох проектів: «Інформація без меж»,«Звуковий силует книги» і «Крок назустріч другу».
У 2013 році книжковий фонд відділу поповнився 13-ма томами Святого Писання, надрукованих шрифтом Брайля. Дані книги бібліотека отримала в подарунок від місіонера, викладача Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету Олексія Лимарєва.
З жовтня 2014 року в рамках роботи  Сенсотеки слабозорі та незрячі користувачі відділу мають змогу отримати такі безкоштовні послуги:

 • робота за комп’ютером з широкоформатним монітором;
 • використання для роботи на комп’ютері програми екранного збільшення з голосовим супроводом MAGic;
 • використання для роботи на комп’ютері та в інтернеті програми екранного доступу JAWS;
 • читання книг і журналів за допомогою портативного відеозбільшувача RUBY;
 • озвучування літератури за допомогою пристрою для читання плоскодрукованих текстів SARA;
 • прослуховування аудіокниг (в т.ч. в форматі DAISY), радіостанцій різних країн світу, новинних стрічок (підкастів) за допомогою багатофункціонального пристрою з синтезом мови дейзі-плеєру Plextalk Linio;
 • переведення електронних текстів у звуковий формат;
 • консультування з питань використання спеціальних програм та обладнання.

Спеціальне програмне забезпечення та технічне обладнання, яке використовується для надання таких послуг, було отримано бібліотекою від Посольства США в Україні.

З 2005 року в структурі відділу працює «Віртуально-довідкова служба», мета якої – довідково-інформаційне обслуговування віддалених користувачів.

З 2011 року відділ електронної інформації був співучасником проєкту «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади» в рамках конкурсу «Навчально-інноваційні бібліотеки» за програмою «Бібліоміст» (IREX), підтриманого Миколаївським міським головою та Миколаївською міською радою.

З 2012 року значна увага приділяється навчанню городян комп’ютерної грамотності, ІТ-компетентності, використанню інструментів і сервісів в системі е-урядування.

Підключення до інтернет здійснюється за допомогою виділеного оптоволоконного каналу зв’язку зі швидкістю 24576/24576 Kbit/s та за технологією Wi-Fi.

У відділі ведеться автоматизоване обслуговування користувачів. 

Доступ до вебресурсів у Інтернет-центрі - безкоштовний 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору