2024 рік

2023 рік

 

 

 

2022 рік

 

 

IV кв. 2021

 

Альбом-каталог. Порцеляна з зібрання Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна (XVIII-XX ст.) : Проект «Цифрова колекція художнього музею. Порцеляна» = Album catalog. Porcelain from the collection of the Mykolaiv art museum named after Vereshchagin (XVIII-XX centuries) : Museum digital collection. Porcelain / Український культурний фонд, Агенція розвитку Миколаєва, Миколаївський обласний художній музей ім. В. В. Верещагіна ; упор. Є. Гомонюк ; авт. тексту О. Л. Яблуновська ; рец. С. М. Росляков ; дизайнери: А. Дорошенко, Р. Дорошенко. - Миколаїв, 2021. - 121 с. : іл.

Даний каталог презентує музейне зібрання порцеляни, яке є складовою частиною колекції Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Для друкованого каталогу було відібрано 121 експонат. Всього оцифровано 302 одиниці порцелянових виробів ХVIII – XX ст.

   

 

«Все краски радуги - небесные цвета» : лит. альманах : сборник произведений членов читательского Клуба любителей поэзии «Радуга» библиотеки-филиала № 2 ЦБС для взрослых г. Николаева / сост. И. Б. Чернова ; ред. И. Б. Чернова. - Николаев : Илион, 2021. - 218 с. : фот.

Третя збірка творчості членів читацького Клубу любителів поезії «Райдуга». В альманах увійшли твори останніх років. У книзі представлені вірші та проза як відомих поетів «Райдуги», так і нових членів клубу. При відборі творів упорядник керувався думкою самих авторів. Видання буде цікавим всім любителям поезії нашого міста, краєзнавцям, викладачам, бібліотекарям. У назві збірки використано рядок з вірша В. Брюсова «Все краски радуги»

   

 

Гаврилов, С. И. Цирк. Турпоход. Союз : повести / С. И. Гаврилов ; авт. предисл. И. Э. Хоржевская. - Николаев : Издательство Ирины Гудым, 2021. - 352 с. : ил. - (Современная николаевская проза)

Книга Сергія Гаврилова (1958-2021) складається з трьох невеликих повістей. Ці повісті про міську громаду. Вони розумні, іронічні. Іноді смішні та дуже цікаві. Хоча й минуло чимало часу з їх написання, вони й сьогодні залишаються актуальними

   

 

Коба, В. Б. «Борщ з бичками»: народна історія Вітовсько-Богоявленського краю / В. Б. Коба. - Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2021. - 812 с. : іл.

Книга правоохоронця, краєзнавця В.Б. Коби присвячена історії виникнення, становлення та розвитку Вітовки, Богоявленського, Жовтневого на території сучасного Корабельного району міста Миколаєва. Увазі читача пропонується історичні факти, архівні документи, статистичні відомості, мапи різних часів, світлини, спогади старожилів, аналіз об’єктів топоніміки, місцевих звичаїв, діалекту. Видання розраховане на тих, кого цікавить давня та сучасна історія Миколаївщини

   

 

Музей і місто: 100 років разом / ред. С. М. Росляков ; відп. за вип. Л. Є. Твєрітінова ; фотографи: Д. В. Ганчак, О. В. Горбенко ; Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна. - Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2021. - 360 с. : іл., фот.

Видання «Музей і місто: 100 років разом», підготовлено до 100-річного ювілею Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Книга складається з восьми розділів, які в хронологічному порядку оповідають про створення, розвиток та діяльність однієї з кращих художніх скарбниць України. Видання проілюстровано фотокопіями документів та світлинами з історії музею

   

 

Николай Троянов. Пересказанная жизнь / сост. Е. Жатько. - Николаев : Илион, 2021. - 332 с. : фот.

Книга вийшла до 100-річчя видатного актора, режисера, драматурга, керівника Народного драматичного театру Миколи Олексійовича Троянова (1921-2016). Це документально-художній твір. Автор ідеї та укладач Олена Жатько веде читача за долею героя, намагаючись показати цілісний образ людини, зрозуміти – звідки, з яких витоків прийшли його талант, потяг до сцени, особливі якості, у тому числі сформувалася Особистість. І народжується цей образ із спогадів – життя Майстра сцени «переказано» тими, хто його знав та любив. Щоб зібрати матеріали для книги, Олені довелося вести бесіди з багатьма людьми

   

 

Одержимий знаннями : нариси і спогади / ред. І. Стариков. - Миколаїв : Іліон, 2021. - 298 с. : фот. - (Обдаровані мудрістю)

Десята книга серії «Обдаровані мудрістю» розповідає про відомого миколаївського науковця, педагога і краєзнавця Ю. О.Білого (1925-2007). Значне місце у науковій діяльності вченого займають дослідження в галузі історії точних наук. Він один із перших в Україні і в CPCP почав систематично займатися впровадженням у навчальний процес сучасних технічних засобів, нових інформаційних технологій та обчислювальної техніки, був ініціатором широкого використання в навчальному процесі персональних ЕОМ. У 1997 році за визнання і високу оцінку видатного внеску в світову науку і викладання точних наук він одержав звання Соросівського професора. Книга призначена для широкого кола читачів, які цікавляться питаннями історії науки, педагогіки і краєзнавства

   
  Організація та забезпечення благоустрою сучасного міста як умова створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля : матеріали XIV Миколаївських міських екологічних читань «Збережемо для нащадків» / Миколаївська міська рада, Управління екологічного департаменту житлово-комунального господарства, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва, Центр екологічної інформації та культури бібліотеки-філіалу № 2 ; упор. І. Б. Чернова ; ред. О. В. Бойко ; відп. за вип. І. Е. Хоржевська. - Миколаїв : ФОП Румянцева Г. В., 2021. - 72 с. : іл.

У збірник увійшли статті учасників читань, присвячені проблемам та перспективам розвитку міста Миколаєва та інших населених пунктів України з точки зору благоустрою та захисту і збереження природного навколишнього середовища; створення безпечного, комфортного, сприятливого для населення середовища проживання. Розглядаються кращі практики благоустрою Миколаєва та інших міст України, досвід управління благоустроєм населених пунктів, ініціативи, присвячені покращенню благоустрою та озелененню міста, програми та проєкти з виховання екологічної культури. Видання буде корисним представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, закладів культури, громадських організацій, суб'єктам господарської діяльності, науковцям, викладачам та студентам закладів вищої освіти, учням загальних закладів середньої освіти та всім зацікавленим

   
 

 

Півненко, О. Єлень. Таємниця білої олениці : роман / Олена Євгенівна Півненко. - Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2021. - 320 с.

Третя книга молодої миколаївської письменниці Олени Півненко «Єлень: Таємниця білої олениці» має ще більше загадок та ребусів, які ви разом з авторкою будете розгадувати до останньої сторінки. Зазирніть у Ельфлокейм і Садахбію та дізнайтеся головну таємницю, яку приховано між рядками книжки… Ця історія з неповторною скандинаво-слов`янською стилістикою, героями, наділеними внутрішньою силою й потужною енергетикою, відкритим порталом між нашим і вигаданим світом прийдеться до душі багатьом прихильникам фентезійного жанру

   
 

 

Пучков, В. Ю. Акации южный акцент : избранное : напечатанные и ненапечатанные стихи и поэмы / В. Ю. Пучков ; ред., сост. Ю. Мезенко, сост. М. В. Тасинкевич, сост. Е. Наточа, фотограф В. А. Бахтов. - Николаев : Издательство Ирины Гудым, 2021. - 368 с. : фот.

Книга підготовлена ​​сім’єю та друзями Володимира Пучкова. Це – подарунок нашому місту, Причорноморському краю з його історією та сучасністю. До збірки увійшли вже надруковані вірші, які сам автор ретельно відбирав та відшліфовував. Також відібрано вірші з архівів, у тому числі юнацькі, які ще не бачили світ. І перші спроби пера, і зріла лірика, і філософські роздуми, і поеми – все написано рукою Майстра, який марно не розкидається словами. Кожен твір В. Пучкова – це цілий світ, складний, глибокий, різноманітний, як і саме життя. Також в книзі є бібліографія, фотографії, QR-коди, завдяки яким можна послухати пісні на його вірші

   
 

 

Стариков, И. М. Счастье ЯТЫ : повесть, историко-психологические новеллы / И. М. Стариков ; худож. А. Кручинина. - Николаев : Илион, 2021. - 292 с.

Повість «Счастье ЯТЫ» – автобіографічна повість про життя професора Іллі Старикова в даний час, про те, що відбувається в його житті і в душі. Також читача зацікавлять зібрані у другому розділі книги «Історико-психологічні новели останніх років». Цей жанр обґрунтовується і успішно розробляється автором в останні роки.

   

 

Терещенко, О. Л. Життя після 16:30. Сім років потому / О. Л. Терещенко ; худож. В. Пустильник. - Київ : ДІПА, 2021. - 312 с.

Зібрані в книгу нотатки Олександра Терещенка – внутрішній монолог сильної, мужньої і мудрої людини. Автор – учасник боїв у Донецькому аеропорту, один з тих, кого назвали «кіборгами». Отримавши тяжке поранення, втративши руки, пройшовши через неймовірні випробування, він зміг повернутися до активного повноцінного життя. Книга О. Терещенка, позбавлена штучного пафосу і моралізаторства, - урок патріотизму, мужності і людяності.

   

 

 

 

 

Христенко, В. Н. Николаевский хронограф / В. Н. Христенко. - Николаев : ФЛП Швец В. М., 2021. - 160 с. : цв. ил.

Миколаївський хронограф – календар найважливіших історичних подій, що відбулися в історії міста Миколаєва з моменту його заснування. Цей проєкт створювався автором починаючи з 2010 р. у рамках літературно-мистецького інтернет-журналу «Миколаїв літературний» (http://litnik.org/) на основі багаторічного підбору, перевірки та систематизації всіх представлених матеріалів.

 

 

   

Христенко, В. Н. Адмирал А. С. Грейг / В. Н. Христенко. - Николаев : ФЛП Швец В. М., 2021. - 736 с. - (Николаевские адмиралы)

Христенко, В. Н. Адмирал Г. И. Бутаков / В. Н. Христенко. - Николаев : ФЛП Швец В. М., 2021. - 320 с. : ил. - (Николаевские адмиралы)

Христенко, В. Н. Адмирал Н. А. Аркас / В. Н. Христенко. - Николаев : ФЛП Швец В. М., 2021. - 296 с. : ил. - (Николаевские адмиралы)

Три книги Володимира Миколайовича Христенка із серії «Миколаївські адмірали» оповідають про військових губернаторів Миколаєва, про їхній внесок у розвиток міста та кораблебудування у ХІХ ст.

 

 

III кв. 2021

 

 

Ветераны Черноморского / сост. В. Ф. Яковлев. - Николаев : Илион, 2021. - 520 с.

У збірці зібрано спогади ветеранів Чорноморського суднобудівного заводу, які публікувалися на сторінках заводської багатотиражки «Трибуна робітника» до сторічного ювілею в 1997 році.

   
   

Горбуров, Е. Г. Николаев в истории создания Добровольного флота (1878 г.). Архивные документы подтверждают / Е. Г. Горбуров, К. Е. Горбуров. - Николаев : Илион, 2021. - 216 с. : ил.

У книзі розповідається про участь у 1878 році жителів міста Миколаєва: міщан, священнослужителів, військовослужбовців, ремісників та ін. у пожертвуванні коштів на придбання океанських крейсерів і їх озброєння. Цим була закладена основа для створення Добровільного флоту Російської імперії. Наводяться раніше невідомі документи з фондів Державного архіву Миколаївської області: протоколи засідань Миколаївського Комітету для збору пожертвувань, листування про надходження жертовних коштів, підписні листи Комітету, біографії окремих членів Комітету, фотографії, біографія агента Добровільного флоту в м. Миколаєві – С. В. Карабчевського. Видання розраховане на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться історією флоту і міста Миколаєва.

   
   

Завялова, І. «Скарби зі стародавньої амфори» / І. Завялова. - Миколаїв : ФОП Швець В. М., 2021. - 80 с.

Книга Інеси Завялової «Скарби зі стародавньої амфори» – це збірник літературних авторських казок для дітей молодшого та середнього шкільного віку. У книгу увійшли казки різних жанрів: повчальні, фантастичні, пригодницькі, реалістичні, містичні. Сюжетна канва авторської казки розгортається непередбачено, багато художніх способів формоутворення: гротеск, гіпербола, алегорія та інші. Письменниця створила образну систему, яка розгортається у книзі цілісним багатогранником.

   
 

 

Запорожченко, Г. М.  Андрійко і Cніговійко : поетична казка / Г. М. Запорожченко ; худож. С. Туз. - Миколаїв : Іліон, 2021. - 20 с. : іл.

У дощовий зимовий день малий допитливий Андрійко дуже сумував і мріяв про завзятого й веселого Сніговійка, про цікаві зимові розваги. А ось хто допоміг хлопчикові повернути радість зимової пори – розповідає ця казкова історія. Книжечка написана для дітей дошкільного віку і буде корисною як для малечі, так і для батьків та педагогів дошкільних навчальних закладів.

   
   

Кремінь, Д. Д. З днів шалених : книга ранньої лірики та віршів «закарпатського циклу» / Д. Д. Кремінь ; авт. передм. Т. Кремінь ; упор. : Т. Кремінь, І. Ребрик, Н. Ребрик. - Миколаїв : Іліон, 2021. - 300 с. : фот. - (Південна бібліотека).

У книзі вперше опублікована раніше невідома та частково заборонена лірика, «закарпатський цикл» віршів видатного українського поета, есеїста, перекладача, публіциста, журналіста, педагога, громадського діяча, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Д. Д. Кременя (1953-2019). Розрахована на широке коло читачів, на кожного, хто опановує феномен новітньої української літератури.

   

Люка Гроза.  Правдиві байки села Бірки / Люка Гроза. - Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2021. - 72 с.

Загадкове та казкове село Бірки, в якому живуть славетні козаки і прості люди. Місце, де кожен може стати героєм завдяки добру, вірі та розуму. В цьому селі є добродії і лиходії, відьми і міфічні істоти. До сьогодні невідомі Веселкограй, Котря-Мотря, величний Орлан-Білохвіст, кожен із них залишив слід на зачарованій землі. Село Бірки – це не конкретна географічна точка на мапі, а образ українського села, шматочок нашого дитинства, те що не можна забути і завжди приємно пригадати. Тож ласкаво просимо у чарівний світ українських казок. Ці дивовижні байки написала Міла Шубіна, яка взяла собі псевдонім Люка Гроза.

   

 

Маляров, А. А. Cherchez la Femme. Шукайте Жінку / А. А. Маляров. - Миколаїв : Видавець П.М. Шамрай, 2021. - 448 с.

Нова книга прози відомого миколаївського письменника Анатолія Малярова про любов, про жінок, про взаємини чоловіків і жінок.
   

 

 

Обрій, О. Сокира сатири / О. Обрій. - Київ : Видавництво Марка Мельника, 2021. - 328 с. : іл.

Сашко Обрій (Кучеренко), лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Василя Симоненка (2015), член Національної спілки письменників України (2015), уродженець Миколаївщини підготував нову збірку поезій «Сокира сатири», яка вийшла у київському видавництві Марка Мельника.  «Сокира сатири» — це книжка-комікс, книжка-карикатура на сучасне українське суспільство, яка зачіпає його різні прошарки і прояви: від безхатька до президента, від прекрасного до потворного. «Сокира сатири» насичена актуальними темами сьогодення (covid-19, карантин, вибори президента та ін.), а також вічними темами людського буття і легкою еротикою сатирично-печерного сексиста. У виданні поєднуються хвацький козацький стиль письма і оформлення, а також розкішні ілюстрації в стилі декоративного нео-гротеску.

   

Рогожа, В. Сузір’я Аркасів-Богдановичів / В. Рогожа. - Київ : Саміт-книга, 2021. - 344 с.

Мета цієї праці – розповісти про унікальне сузір’я родини Аркасів-Богдановичів, видатних особистостей, які принесли славу своїй українській Вітчизні, не забуваючи і про свій грецький родовід. Автор – миколаївський письменник, лауреат премії Президента України «Українська книжка року» (2016) В.Д. Рогожа. У передмові автор зазначає: «Родовід Аркасів-Богдановичів може один на цілу Україну, який протягом двох століть дав українському народу плеяду видатних діячів у різних галузях діяльності: військового будівництва, промисловості, культури. Але головною їхньою чеснотою була безмежна відданість своєму народу, землі своїх предків, глибинній непересічній культурі української нації». Книга охоплює період з XVII ст. по ХХ ст. у форматі літературно-генеалогічної реконструкції життя членів відомої миколаївської родини. Видання доповнене додатками, що більш детально характеризують певні періоди з історії України, а також світлинами представників династії Аркасів-Богдановичів. Книга розрахована на учнів старших класів, студентів вищих учбових закладів, а також на всіх людей, не байдужих до історії України та її видатних героїв.

   

 

Славна, О. Я. Шпигун : повість / О. Я. Славна ; худож. В. Карпов. - Миколаїв : Іліон, 2021. - 152 с.

Захоплюючий сюжет повісті побудований на пригодах «хлопця-плохіша» Богдана Хмелика, котрий втік з інтернату і мешкає з прабабусею у сірій «буферній» зоні між двома ворогуючими сторонами. Які тільки пригоди та випробування не випадають на долю шибеника! І поступово «вороги» стають близькими друзями, а «друзяки» стають ворогами. Повість Ольги Славної «Шпигун» адресована дітям старшого шкільного віку (юнацтву), але і дорослого читача триматиме у полоні з першої до останньої сторінки.

   
   

 

 

Торхов, А. Ждунгли / А. Торхов. - Николаев : Илион, 2021. - 122 с.

Восьма поетична книга «Ждунгли» миколаївського поета Олексія Торхова продовжує попередні, утворюючи з ними, як виданими, так і не виданими, єдину книгу з наскрізною нумерацією поетичних циклів.
   

 

 

 

Щетініна, Л. М. «Я в геології філософ...» / Л .М. Щетініна. – Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2021 - 36 с.

Автор, спираючись на документи й спогади родичів, розповідає про наукові відкриття й життєвий шлях видатного українського вченого, академіка Національної академії наук України Івана Ілліча Чебаненка (1925-2012),  уродженця с. Матвіївка (зараз мікрорайон м. Миколаєва). До книги увійшли тексти російською та українською мовами.

   
   

 

#єлєчуднаЯ. Пригоди янголятка ДаРі : ЕКО-казки / #єлєчуднаЯ ; худ. Анастасія Степаненко. - Миколаїв : Іліон, 2021. - 92 с.

У цю книгу для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку увійшли історії про янголятка ДаРі та її друзів, які живуть у країні Добра та Любові – ДоброЛюбії. Книгу видано за сприяння Сергія Вовченка.

   

 

Ross, Alina. Любов народжується в мовчанні : Психологічний роман / Alina Ross. -Миколаїв : видавець Торубара В. В., 2021. - 316 с.

Молода, амбітна письменниця, журналістка, телеведуча, інтернет-маркетолог Аліна Кривенець (Alina Ross) видала свій новий роман у миколаївського видавця В.В. Торубари. Ця книга – історія американо-українського кохання, в якій слова втрачають сенс. Історія любові, в якій хтось один повинен відмовитися від колишнього життя.

 

Iкв. 2021

 

 

Білик, Б. І. Героями не народжуються: Всеукраїнський народний благодійно-патріотичний проєкт «Мій дім – Україна»/ Б. І. Білик, - Миколаїв: ФОП Швець В. М., 2021. - 262 с.: фот.

Книга присвячена пам’яті мужніх лицарів української незалежності, які чинили опір сепаратистам і російським найманцям, ціною власного життя захищали суверенітет і територіальну цілісність нашої держави на сході України. У виданні зібрано матеріали про учасників бойових дій – уродженців не лише Миколаївщини, а й всієї України, які за проявлені мужність і відвагу в боротьбі з лютим ворогом, нагороджені найвищими державними нагородами – більшість із них, на жаль, посмертно.

   
 

 

 

Білик, Б. Нездоланні солдати війни: Всеукраїнський народний благодійно-патріотичний проєкт «Мій дім – Україна»: історично-документальне видання / Б.Білик, Ю. Грібенніков. - Миколаїв: ФОП Швець В. М., 2021. - 187 с.: фот.

В історико-документальному виданні Бориса Білика та Юрія Грібеннікова – висвітлюється подвиг солдат у Другій світової війні 1939-1945.

   
 

 

 

Всесвіт Андрія Антонюка / ред. С. М. Росляков; авт. передм. О. С. Мельникова; авт. фото Д.В. Ганчак. - Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, [2021]. - 19 с.: іл.

Це образотворче видання підготовлено до відкриття першої експозиції постійно діючої зали в Миколаївському обласному художньому музею ім. В. В. Верещагіна творів народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка А. Д. Антонюка. Тісні стосунки пов’язують музей з художником, неодноразово доля переплітала їх шляхи, навіть перша персональна виставка майстра в Миколаєві проходила в його стінах у 1987 році. В експозиції представлені роботи з фонду музею та картини з приватних зібрань.

   
 

 

 

Одісея Володимира Бахтова: Проєкт «Реконструкція простору». Скіфська одісея: альбом, офорти / авт. проєкту В.А. Бахтов. - Миколаїв, 2020. - 20 с.: фот.

В альбомі вміщені офорти миколаївського художника В. Бахтова, що увійшли до книги Ліни Костенко «Скіфська Одіссея» (Київ, 2020).

   
 

 

 

Скорнякова, Л. Г. А природа – дивина: вірші для дітей молод. шк. віку / Л.Г. Скорнякова; худож. Л. Г. Скорнякова. - Миколаїв; Вознесенськ: ФОП Швець В. М., 2021. - 84 с.: іл. - (Південна бібліотека).

Збірка вознесенської поетеси Лідії Григорівни Скорнякової (Петренко) – це ще один неперевершений дарунок дітворі, яка пізнає світ. Книга ввібрала в себе низку доступних дітям намистинок рідної мови, що у своїй сукупності змушують не лише дитину, а й дорослого подивитись на навколишній світ іншими очима.

   
 

 

Зорійчин дивоцвіт: казки / О.Я. Славна; худож.: У. Ткаченко, Н. Макаєва. - Миколаїв: Іліон, 2021. - 28 с.: іл. - (Південна бібліотека).

Збірка «Зорійчин дивоцвіт» миколаївської письменниці Ольги Славної адресована дітям молодшого шкільного віку і складається з трьох казочок: «Вигнанці», «Золотий наперсток» та «Змова». Всі казочки можуть бути окремими творами, але пов’язані між собою головною героїнею Зорійкою. В кожній казці розповідається про ті добрі справи, що робила Зорійка, як разом з друзями вона боролася зі Злом, аби перемогло Добро.

   
 

 

Таємини буття Валерія Бойченка: [історико-біографічне та методичне видання] / упор. гол. ред. В.І. Шуляр, упор., наук. консул. Т. Д. Кремінь. - Миколаїв: ОІППО, 2021. - 292 с.

Ювілейне історико-біографічне та методичне видання «Таємини буття Валерія Бойченка» містить матеріали про В. П. Бойченка як перекладача, поета, дитячого письменника, публіциста, краєзнавця, пісняра, учителя, просвітника, енциклопедиста, історика літератури, шевченкознавця, громадського діяча. А ще тут і про його родину: неймовірно вродливу і розумну Лесю Дмитрівну Бойченко (1945-2011) та їхню дочку Мирославу (1975), яким він присвятив свої життя і творчість. Важливу роль виграють подані літературознавчі розвідки, а також методичні моделі занять з літературного краєзнавства за творчістю Валерія Бойченка з використанням концепції Василя Шуляра. Видання розраховане на літературознавців, методистів, учителів української мови і літератури, школярів і студентів, шанувальників творчості Валерія Бойченка.

   
 

 

 

Художники Миколаївщини. 50 років на творчій ниві: альбом / Миколаївська обласна організація Національної спілки художників України ; упор. О.Д. Боляков; авт. передм. О. Ф. Сенкевич. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 232 с.: іл., портр.

Ювілейний альбом Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України надає репродукції картин художників та короткі відомості про них.

   
 

 

 

Чижова, Л. Я. Моє заквітчане село (cільські портрети): оповідання / Людмила Яківна Чижова; худож. Марія Гаврилюк. - Миколаїв: Іліон, 2021. - 80 с.: іл. - (Південна бібліотека).

До книги миколаївської дитячої письменниці Любові Яківні Чижової увійшли оповідання про українське сіло та сільських жителів.

   

 I кв. 2021

 

 

Горбуров, Є. Г. Володимир Ключник – вірний син землі: монографія / Є. Г. Горбуров, Д. В. Нефьодов, О. С. Репіхович-Гаврилюк. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 228 с.: іл., фот.

У монографії висвітлюється життєвий шлях та трудова діяльність відомого на Миколаївщині та за її межами аграрника – Володимира Івановича Ключника, керівника сільськогосподарського підприємства «Золота нива» Новобузького району Миколаївської області. Книга розрахована на науковців, істориків, спеціалістів аграрної сфери, викладачів, здобувачів вищої освіти, читачів, яких цікавить процес розвитку сільського господарства на Миколаївщині середини XX - початку XXI століть.

   

 

 

 

Грунская, И. С ветром за руку: сказка / И. Грунская. - Николаев: Илион, 2021. - 44 с.

«С ветром за руку» – це продовження веселої казкової повісті про пригоди Маленької Хмаринки Таї і Вітерця. Захоплюючі прогулянки по місту Миколаєву не залишать байдужими маленьких читачів.

 

   
 

 

Качурин, В. К. На перекрёстке эпох: Автобиографический очерк с фотографиями, стихотворениями и комментариями современников / В. Качурин. - Николаев: Илион, 2020. - 340 с.


Книга присвячена життю і творчості В'ячеслава Качурина – відомого українського і російського поета з Миколаєва. Написана як розширений нарис-автобіографія автора і приурочена до 80-річчя поета. На сторінках видання захоплююче і яскраво описані основні періоди життя автора: робота вчителем у степному Криму, робочі рейси на китобійній флотилії «Радянська Україна» і рибопромисловій базі «Схід», 10 років роботи головою Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України. Книга доповнена віршами і фотографіями. Основу видання складають статті сучасників поета, в яких розкривається життя і творчість В'ячеслава Качурина в період з 70-х років минулого століття по теперішній час. Книга розрахована на масового читача

   
 

 

Кремінь, Т. Українська Атлантида Дмитра Кременя: дискурс творчості / Т. Кремінь, Л. Старовойт. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 328 с.

У книзі вперше зібрано уніфіковані історико-біографічні матеріали, вибрані літературознавчі дослідження, спогади сучасників, архівні дані, фрагменти невідомих рукописів, фрагменти інтерв'ю, за допомогою яких простежено основні етапи життя і творчості видатного українського поета, есеїста, перекладача, публіциста, журналіста, педагога, громадського діяча, лауреата Державної премії України імені Т. Г. Шевченка Д. Д. Кременя (1953-2019). Видання – перша ґрунтовна спроба осягнути феномен його творчості. Розраховано на широке коло читачів.

 

   
 

Матвеева, Л. В. Пусть Николай Святой его хранит...: [стихотворения, драматическая поэма] / Л. В. Матвеева; худож. С. Лунёв. - Николаев: ФЛП Швец В. М., 2020. - 280 с.: ил.

Книга віршів про Миколаїв та його жителів відомої миколаївської письменниці Лариси Матвєєвої – це поетичне зізнання в любові до рідного міста. Видання містить і драматичну поему «Светлейший» про заснування Миколаєва і трагічну долю його засновника князя Г. О. Потьомкіна. Книга ілюстрована роботами миколаївського художника Сергія Луньова.

   
 

Островерхов, А. С. - археолог «від Бога» / упор. С. Б. Буйських [та ін.]. - Миколаїв: Яслав, 2020. - 54 с. - (Миколаївські археологи).

Книга розповідає про життєвий та науковий шлях Анатолія Степановича Островерхова (1945-2013) – відомого археолога, фахівця із стародавнього склярства та металургії у Північному Причорномор’ї, дослідження якого склали значний внесок у вітчизняну науку. У книзі вміщена наукова стаття вченого, яка висвітлює один із напрямів його досліджень, спогади колег-друзів, малюнки з книжок та світлини з А.С. Островерховим, список його наукових праць. Розрахована на студентів та викладачів історичних факультетів, археологів, істориків, краєзнавців, всіх, хто цікавиться культурною спадщиною нашого краю.

 

   
 

 

Рюмин, В. В. Тайна атлантов: [стихотворения, историко-фантастическая повесть] / В.В. Рюмин; авт. предисл. Л. Левченко. - Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2020. - 284 с.: ил.

Це видання є першою публікацією історико-фантастичної повісті «Тайна атлантов», віршів і особистих документів Володимира Рюміна з архівного фонду цього видатного вченого і письменника, що зберігається в Державному архіві Миколаївської області. За життя автора ці твори не були надруковані. У 1966 році дружина Володимира Рюміна, Тетяна, впорядкувала його архівний фонд і передала в дар обласному архіву. Неопубліковані твори були виявлені серед інших архівних документів фонду та підготовлені до публікації директоркою архіву, докторкою історичних наук Л.Л. Левченко. Видання розраховане на широке коло читачів, а також на біографів і літературознавців, які досліджують життя та творчість Володимира Рюміна.

   
   

 

Софіна, А. Лавка продажу дітей: із циклу «Непорочна Ода». Ч. I / А. Софіна. - Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2020. - 192 с. - (Коронація слова).

Книга миколаївської письменниці, володарки спеціальної нагороди Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Анни Софіної. Роман-антиутопія розкриває ряд важливих тем. Зокрема, в книзі порушується проблематика ідеального світу, про який багато хто мріє, і делікатні теми материнства.

 

   
   

Стариков, И. М. О любви: историко-психологические новеллы / И. М. Стариков. - Николаев: Илион, 2020. - 396 с.

Не перелічити всі дивовижні зустрічі, почуття і думки, пережити які надасть можливість ця книга історико-психологічних новел Іллі Старикова. Вони відображають складні психологічні зв'язки у життєвих ситуаціях, діях і вчинках людей, які залишили слід в історії, вчать краще розуміти день сьогоднішній. Невипадково книги з психології та педагогіки, короткі оповідання та публіцистичні статті Іллі Старикова виходять в Україні, Росії, Ізраїлі, Білорусі, Польщі. Вони неодноразово відзначалися преміями на міжнародних літературних конкурсах.

 

   

 

 

 

 

 

У полум'ї окупації / Н. В. Сугацька [та ін.]. - Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2020. - 176 с.: іл.

В книзі йдеться про жорстокість окупаційного режиму в 1941-1944 рр. масштаби руйнації та матеріальні збитки на Миколаївщині в роки Другої світової війни. Розкрито трагічну долю мирного населення, військовополонених та остарбайтерів у роки німецько-румунської окупації краю. Автори акцентують увагу на геноциді проти євреїв і циган. В книзі наведені історії порятунку і дані про жителів Миколаївської області, удостоєних почесних звань «Праведник народів світу» і «Праведник України», які з ризиком для життя рятували євреїв у період німецько-румунської окупації Миколаївщини. Видання призначене для науковців, які спеціалізуються в галузі вітчизняної історії, вчителів та учнів шкіл, широкого кола читачів.

   
 

 

Финогеев, А. В. Вечерний бриз: повести и рассказы / А. В. Финогеев. - Николаев: Илион, 2021. - 264 с.: ил.

У десяту книгу відомого миколаївського письменника увійшли нові твори, приголомшливі щирістю людського самовираження. Живе життя, блискуче окреслені характери, деталі побуту дивним чином притягують до себе, залучаючи в потік подій. Письменник достовірно, захоплено, зі знанням справи описує суворі будні морської служби, при цьому демонструючи витончений гумор.

   
 

 

 

Филоненко, А. Арабески и сны / А. Филоненко; худож. Т. Кручинина. - Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2020. - 200 с.: ил.

«Арабески и Сны» – це колекція з дванадцяти наповнених магією історій, які виникли в якості «побічного продукту» написання дисертації про магію в літературі. Десять з них називаються арабесками і є переосмисленням відомих (і не дуже) європейських і східних казок. Однак це казки для дорослих ... У них, як у арабескових візерунках, химерно переплетене реальне і вигадане, бажане і дійсне, міфологічне, фольклорне і літературне, сновидче і навіть еротичне. Дві останніх розповіді – це дивно-фантастичні сни, приснилися автору як готові історії, і вони теж нагадують дивні і навіть страшні казки. Героями цих історій є звичайні люди: молоді, середнього віку і старі, чоловіки і жінки, але всі вони стикаються з вторгненням магічного або надприродного в їхнє життя або ж потрапляють в неіснуючі місця для виконання нездійсненних завдань.

 

   
   

 

 

Чижова, Л. Добре слово вітрякові: Поетична оповідь: для дітей середнього шкільного віку / Л. Чижова. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 49 с.

Книга з поетичного циклу «За фольклорними витоками» знайомить із складним і майже магічним перетворенням колоска з поля на весільний коровай. Збірка адресована шанувальникам українських традицій і фольклору.

 

 

   

 

 

Яхтклуб: материалы по истории парусного спорта и Николаевского яхт-клуба. Кн. 2 / сост. Л. Ф. Траспов. - Николаев: Издатель Лев Траспов, 2020. - 608 с.: ил., фот.

До видання увійшли: хроніки Миколаївського яхт-клубу «Годы и звезды столетия» (1887-1987) капітана I рангу О.П. Севастьянова, мемуари Почесного громадянина м. Миколаєва, професора Ю.С. Крючкова «Едины ветер и душа», спогади відомих яхтсменів, нариси та біографічні довідки про яскраві особистості, кораблі та яхти.

 

 

 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору