Нові краєзнавчі книги

IIІ кв. 2020

 

Василь Шуляр: «Без творчості нема життя» / упор. Г. М. Гич [та ін.]; ред. Г. М. Гич; відп. за вип. В. В. Стойкова. - Миколаїв : Іліон ; Миколаїв : МОІППО, 2020. - 402 с. - (Відомі освітяни в особах; вип. 1).

Освітянська нива Миколаївщини  багата на славні імена людей, які своє серце віддали дітям. Для уславлення найкращих представників педагогічної спільноти Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти започатковує серію «Відомі освітяни в особах». Перший випуск серії присвячений доктору педагогічних наук, доценту, заслуженому вчителю України Василеві Івановичу Шуляру, який нині очолює МОІППО і є професором кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти. Книга буде цікавою освітянам, студентам, краєзнавцям.

 

   
 

 

Дзоз, Ю. Птицы в бумажных коробках / Ю. Дзоз. - Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2020. - 112 с.

«Птицы в бумажных коробках» – сповідь. Глибинний психоаналіз особистості через «призму світів» і життів, злетів і падінь. І смерті. І воскресіння свідомості для падіння у власні глибини. Чиста, щира, навмисне не ідеальна проза – лист другові.

 

   
 

 

Желдоровский, Ж. Шпана послевоенная / Ж. Желдоровский. - Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2020. - 76 с. : ил. - (Цикл «Дети холодной войны»).

Цикл «Діти холодної війни» – своєрідна коротка енциклопедія неформального молодіжного життя у місті Миколаєві у 50-х - 70-х роках XX сторіччя. Закони вулиці, світогляд людей поза межами офіційної ідеології, ігри і захоплення молоді, кримінал, боротьба територіальних молодіжних об'єднань, деталі побуту тих часів – все це ви знайдете у цій книзі. Книга чудово передає те, що зветься «аромат епохи» і написана простою, доступною мовою. Для широкого кола читачів.

 

   
 

 

Інтерактивний музей театру / Миколаївський академічний художній російський драматичний театр. - Миколаїв, 2020. - 36 с. : фот.

До Міжнародного дня театру 2020 р. у аrt-центрі за ініціативи директора-художнього керівника Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артема Свистуна було створено інтерактивний музей історії театру та видано цей путівник. Експозиція складається зі стендів, на яких розміщена інформація щодо історії будівлі і колективу театру, фотографії окремих працівників та вистав різних часів, а також сучасного періоду. Тумби заклеєні афішами, серед стендів розміщено реквізит з вистав та костюми, які можна роздивитися, приміряти. Екскурсію музеєм проводить керівник літературно-драматургічної частини, актриса театру Марина Васильєва – її розповіді про життя колективу в різні періоди історії записані на відео і транслюються під час відвідин музею глядачами.

 

   
 

 

Кінзерська, Т. Талан і талант (вистава-концерт) та інше / Т. Кінзерська. - Київ: Український пріоритет, 2020. - 232 с. - (Сторінки історії українського театру).

Книгу присвячено одній із найяскравіших актрис українського театру корифеїв Єфросинії Пилипівні Зарницькій, яка в 1931-1936 роках проживала у м. Первомайську  Миколаївської області.  Видання здійснено за сприяння О. Г. Кінзерської-Юрченко.

 

   
 

 

Миколаївщина у вирі революційних подій. Травень 1918 р. - квітень 1919 р.: документи та матеріали / упор. В. В. Щукін ; ред. Ю. В. Котляр [та ін.] ; Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, Національна академія наук України, Державний архів Миколаївської області. - Миколаїв : Іліон, 2020. - 704 с. - (Миколаївщина. 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років). - (Південна бібліотека).

Серія книг «Миколаївщина. 100-річчя подій Української революції 1917- 1921 років» має на меті висвітлення революційних подій на Миколаївщині, пов’язаних із визвольною боротьбою українського народу та утвердженням української державності.У третій книзі вперше публікуються документи та матеріали про революційні події на Миколаївщині періоду Української Центральної Ради (травень 1918 р. - квітень 1919 р.) з фондів Державного архіву Миколаївської області, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Державної наукової архівної бібліотеки.

 

   
 

 

Пісні та романси: вокальні твори миколаївських композиторів у супроводі фортепіано / авт. передм.: М. І. Бойчук, О. К. Іванов; Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Миколаївський міській палац культури та урочистих подій, Клуб композиторів Ad Libitum. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 80 с. : ноти.

Клуб композиторів Аd Ііbitum об’єднує як професійних композиторів, так і композиторів-аматорів та творчу молодь з Миколаєва й інших міст України, які працюють у музичних жанрах сучасного академічного напряму. У збірнику представлені вокальні твори у супроводі фортепіано композиторів клубу, які надають можливість широкому загалу шанувальників музики ознайомитися з жанром камерно-вокальної лірики в його інтерпретації сучасними авторами.

 

   
 

 

Реабілітовані історією. Миколаївська область: у 27-ми т. Кн. 8 / Миколаївський обласний центр пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності ; ред. О. В. Стаднік [та ін.]. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 700 с. - (Науково-документальна серія «Реабілітовані історією»).

Вміщені у виданні статті та нариси охоплюють події 1920–1970-х років, висвітлюючи репресивну політику тоталітарного режиму СРСР по відношенню до національних меншин, українського національного і дисидентського руху на території Миколаївщини. Архівні документи у розділах «Мовою архівних документів» та «Фотодокументи» доповнюють текстовий матеріал. У восьмому томі наведено біографічні дані репресованих жителів Миколаївщини (літери «Щ», «Ю», «Я», а також «А», «Б», «В», «Г», «Д», що не ввійшли до попередніх томів). Книга розрахована на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів загальноосвітніх шкіл та всіх, хто цікавиться історією Миколаївщини.

 

   
 

 

Шива, О. В. Німці Єланеччини. Реабілітовані історією / О. В. Шива. - Миколаїв: Видавець Шамрай П.М., 2020. - 160 с. : іл.

Книга висвітлює створення, становлення, розвиток та зникнення німецьких поселень в Єланецькому районі Миколаївської області. Автором особливу увагу приділено репресованим та реабілітованим німцям у період 1917-1950 років. Книга містить багато біографічного матеріалу щодо німецьких родин і розрахована на широке коло читачів.

Друкується з нагоди 190-річчя появи першого поселення німців-колоністів на теренах Єланеччини.

 

   
 

 

Яковлев, В. Ф. Флагманы Черноморского / В. Ф. Яковлев, В. И. Кожухарь. - Николаев: Илион, 2019. - 690 с. : ил.

У книзі вперше в літературі одночасно представлено широке коло заводських керівників різних рангів, лідерів і видатних особистостей, під керівництвом яких колективом заводу досягалися значні успіхи в його багатогранній діяльності, а також викладено повну інформацію про участь Чорноморського суднобудівного заводу в створенні військово-морського, транспортного, промислового Флотів Великої держави. Книга містить біографії понад 200 провідних фахівців-керівників заводу з моменту його створення і до кінця 90-х років.

Книга призначена для широкого кола читачів, фахівців-суднобудівників, миколаївців, нащадків чорноморців, чиї батьки і діди створювали і примножували славу і велич ЧСЗ.

 

Нові краєзнавчі книги

Iкв. 2020

                    

 

 

 

 

 

Грунська, І. І. Казки чайної ложки: Смачні казки для не зовсім маленьких / І. І. Грунська; пер. з рос. Т. Д. Свірська. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 134 с.: іл. 

«Казки Чайної ложки» — це добрі поетичні казки-притчі для дітей та дорослих про вічні людські цінності

 

 

 

 

 

Маляров, А. А. Отакі ми, Господи! / А. А. Маляров; пер. з рос.: В. Капранов, Д. Капранов; худож.: Л. Манагарова, А. Маринченко. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 400 с.: іл. 

У новій трилогії А. Малярова як завжди колоритні характери, захоплюючі перипетії сюжету, гумор поруч з життєвої драмою

 

 

 

 

 

 

Маляров, А. А. Скорбящие радости / А. А. Маляров. - Николаев: Илион, 2020. - 272 с.

До книги відомого миколаївського письменника увійшли коротка проза та проза у віршах. Автор розповідає про долю земляків у коротких і ємких бувальщинах

 

 

 

 

 

Многоцветие: литературный альманах / Централизованная библиотечная система для взрослых г. Николаева, Библиотека-филиал № 2, Клуб любителей поэзии «Радуга»; сост. И. Б. Чернова. - Николаев: Илион, 2019. - 200 с.

У другу поетичну збірку клубу любителів поезії «Райдуга» увійшли нові твори членів клубу. Клуб продовжує традицію видання альманахів своєї творчості. У книзі представлені твори більшості членів клубу. Відбір творів проводився самими авторами. Видання для тих, хто цікавиться сучасною миколаївської поезією і творчістю членів поетичного клубу «Райдуга»

 

 

 

 

Свірська, Т. Д. Ельсавія: казка / Т. Д. Свірська. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 134 с.: іл. - (Південна бібліотека).

Казка про пригоди двох десятирічних дівчаток, Даринки й Галинки, які рушили в небезпечну подорож до країни Ельсавії, де на них чекали не лише цікаві відкриття, але й серйозні випробування на мужність, щирість і навіть готовність до самопожертви

 

 

 

 

Топчий, А. В. От первого лица: избранные рассказы, документальные повести, очерки, миниатюры, эссе / А. В. Топчий. - Николаев: Илион, 2020. - 288 с.: фот. цв.

До нової книги відомого миколаївського тележурналіста, заслуженого журналіста України Олександра Топчія увійшли оригінальні оповідання, документальні нариси, філософські мініатюри. Автор аналізує непростий час, в якому ми живемо, осмислює долю свого покоління і свою власну долю, підводячи попередні підсумки прожитого і пережитого. Книга розрахована на широке коло читачів

 

 

 

 

Фоменко, Г. В. Спиральный ритм: сборник поэзии / Георгий Вадимович Фоменко. - Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2019. - 204 с.

Книга «Спіральний ритм» миколаївського поета Георгія Фоменка — лірична розповідь про внутрішній світ звичайної людини з його багатогранними і витонченими життєвими переливами, які й складають «спіральний ритм» нашого непростого сьогодення. Книга складається з одинадцяти розділів, серед яких один повністю пісенно-музичний, що є великою рідкістю. Книга розрахована на широке читацьке коло, прекрасно ілюстрована роботами миколаївського художника Леоніда Ященка

 

 

 

 

Хочу быть луноходником: сборник детских рассказов и сказок Кирилла Горбурова / К. Е. Горбуров; сост. : Е. Г. Горбуров, Л. Н. Горбурова. - Николаев: Илион, 2020. - 72 с.: ил.

У книзі зібрані унікальні висловлювання, дитячі казки, оповідання та малюнки, оригінальні питання і дотепні відповіді маленького хлопчика, дбайливо збережені його батьками. Автор цієї дитячої творчості - майбутній відомий миколаївський нотаріус, депутат міської ради, заслужений юрист України, кандидат історичних наук Кирило Горбуров. Видання розраховане на всі категорії читачів

 

 

 

 

Ярова, Т. А. C'est La Vie. Таке життя. Такова жизнь: збірка віршів та пісень на власні слова / Т. А. Ярова. - Миколаїв: ФОП Швець В. М., 2019. - 148 с.

Збірка віршів та пісень на власні слова відомого композитора Тетяни Андріївни Ярової. Багато пісень і віршів присвячено місту Миколаєву

 

 

 

 

 

Шаповалов, А. Г. Поэт Иероним Иеронимович Бланк: сборник стихотворений и рассказов / А. Г. Шаповалов. - Николаев: Издательство Ирины Гудым, 2019. - 100 с.

У книзі описано життєвий та творчий шлях поета Ієроніма Ієронімовича Бланка (1892 — 1922 рр.), який народився у м. Миколаєві. Уперше, після майже сторічної перерви, публікуються його поетичні та прозаїчні твори

 

   

 

Нові краєзнавчі книги

I кв. 2020

 

 

Владимир Зебек. Момент истины: этюды: альбом / А. М. Ткаченко. - Николаев: Издатель П.Н. Шамрай, 2019. - 120 с.: ил.

Альбом репродукцій етюдів геніального художника Володимира Зебека (1930-2015). Майстер жив і творив в Миколаївській області на Кінбурнській косі. У виданні надано: біографія художника, короткі описи творів, зазначено техніку, розміри, роки написання (там, де це встановлено). Альбом буде цікавий любителям образотворчого мистецтва, фахівцям, мистецтвознавцям, колекціонерам.

 

 

 

 

Горбуров, Е. Г. Николаев в Восточной (Крымской) войне 1853-1856 гг.: неизвестные архивные документы = Nikolaev during the Eastern (Crimean) War 1853-1856: unknown archival documents / Е. Г. Горбуров, Л. Л. Левченко, Е. В. Беляева. - Николаев: Илион, 2020. - 440 с.: ил.

У книзі публікуються 313 раніше не відомих документів з фондів Державного архіву Миколаївської області про події, що відбувались у Миколаєві в період Східної (Кримської) війни 1853-1856 рр. Представлені фотографії нагород і артефактів, що стосуються історії того часу. Видання розраховане на істориків-дослідників, краєзнавців, викладачів, студентів, усіх тих, хто цікавиться історією Східної (Кримської) війни 1853- 1856 рр. та міста Миколаєва.

 

 

 

 


 

Інклюзивні практики м. Миколаєва: методичний посібник / Міський фестиваль-лабораторія інклюзивних мистецьких практик «ФЛІМП»; упор. Л. А. Калініна. - Миколаїв: ФОП Швець В.М., 2019. - 60 с.: іл.

У посібнику представлено матеріали «Фестивалю-лабораторії інклюзивних мистецьких практик: театр, література, хореографія, анімація, дизайн, музичне, образотворче, декоративне, фото та кіномистецтво» (скорочено «ФЛІМП»), який проводився за підтримки Громадського бюджету 2019 року м. Миколаєва. Систематизовано існуючий позитивний досвід мистецької інклюзії у м. Миколаєві. Матеріали посібника будуть корисними для широкого кола читачів: керівників творчих колективів, в яких є учасники з інвалідністю та особливостями, соціальних педагогів, практичних психологів, студентів педагогічних та культурно-мистецьких навчальних закладів, працівників культурно-дозвіллєвої сфери, батьків дітей з інвалідністю, людей з інвалідністю.

 

 

 

Історія Степового Побужжя: від найдавніших часів до кінця XVIII століття: навчальний посібник / Г. І. Михайлович [та ін.]. - Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2019. - 248 с.: ил.

Навчальний посібник базується на викладенні історії (за археологічними та писемними джерелами) регіону Степового Побужжя від кам’яної доби до пізньомодерного часу включно. Особлива увага приділяється тим народам та державам, які формували політичне та культурне обличчя тогочасної Миколаївщини. В окремих додатках виведені матеріали по городищу Дикий Сад - унікальній археологічній пам’ятці доби пізньої бронзи та основним археологічним об’єктам міста Миколаєва. Книга відповідає вимогам щодо змісту, містить необхідний дидактичний матеріал та враховує останні зміни в парадигмі історичної освіти. Вміщує додаткові матеріали з найновіших історико-археологічних досліджень регіону Степового Побужжя. Рекомендується для вчителів, студентів як джерело матеріалів з краєзнавства.

 

  

 


 

 

Іщенко, С. В. Дерева злетіли парами: зібране / С. В. Іщенко. - Миколаїв: ФОП Швець В.М., 2019. - 556 с.

У книгу зібраних творів Світлани Іщенко «Дерева злетіли парами» увійшли поезії періоду 1988-2019 років. Переважна більшість цих творів побачила світ окремими книгами і журнальними добірками української і закордонної преси Канади, США і Англії. Зібране містить широкий діапазон літературних жанрів: вірші, пісні, балади, есе, драматичні вистави, переклади. Книга вбирає в себе не тільки великий період творчості поетеси, але й її погляд на історію України, культуру, національні цінності, людину і суспільство, міфологію і реалії життя, еміграцію, кохання у всіх його виявах. Зібрані твори є портретом самої поетеси, різнобічності її талантів і перспектив.

 

 

 


 

Йому підвладні історія та час: до 65-річчя від дня народження Є. Г. Горбурова: біобібліографічний покажчик / Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївська обласна наукова бібліотека; упор. О. В. Андросович ; ред.: М. В. Тасинкевич, Л. М. Голубенко. - Миколаїв: Іліон, 2019. - 56 с.: фот.

Видання підготовлене Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою до 65-річчя від дня народження історика, краєзнавця, дослідника, педагога та колекціонера Є. Г. Горбурова. Містить біографічну довідку, відомості про наукові праці, літературу про життя та наукову діяльність дослідника, ілюстративний матеріал. Покажчик призначено краєзнавцям, викладачам історії, аспірантам, студентам, бібліотечним працівникам та усім, хто цікавиться історією Миколаївського краю.

 

 

 


 

Людина року. Городянин року (1996-2019): загальноміська програма: біобібліографічний довідник / Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва, ЦВГД «Наваль-Експерт». - 19 вид. доп. - Миколаїв: Іліон, 2020. - 246 с.

Біобібліографічний довідник містить відомості про лауреатів загальноміської програми «Людина року. Городянин року» з 1996 по 2019 роки, за винятком 2015 та 2018 років, коли звання не присуджувалися. До довідника також додаються: Положення про звання «Городянин року» і «Людина року»; Положення про оргкомітет загальноміської програми «Людина року»; склад оргкомітету; прес-реліз оргкомітету за результатами експертного опитування за 2019 рік; хронологічний покажчик. Посилання на книги, статті з періодичних видань і збірників про персони надано вибірково та переважно за останні роки.

 

 

 


 

Пономаренко, Н. В. Наш авиаремонтный: 80 лет Государственному предприятию "НАРП" / Н. В. Пономаренко. - Николаев: Издатель Торубара В.В., 2019. - 216 с.: ил., фот.

Видання присвячено 80-річчю від дня заснування Миколаївського авіаремонтного заводу «НАРП» та розповідається про становлення заводу, його розвиток, а також про людей, що зв’язали з ним свої долі. Створене як авіаремонтні майстерні при воєнно-морському авіаційному училищі ім. Леваневського, які з часом перетворилися на сучасне підприємство, де був освоєний ремонт кількох десятків типів літаків, авіаційних і корабельних двигунів.

 

 


 

Регіональні ландшафтні парки Миколаївщини/ М. Романенко [та ін.]; фотограф В. Артамонов [та ін.]; Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації. - Миколаїв: ФОП Романова Ю.Г., 2019. - 54 с.: фот.

У даному ілюстрованому науково-популярному виданні представлені п’ять регіональних ландшафтних парків, розташованих у Миколаївській області: «Кінбурнська коса», «Гранітно- степове Побужжя», Тилігульський», «Приінгульський», «Висунсько-Інгулецький». Вони створені для збереження, відтворення та сталого використання неповторних природних територій, аналоги яких втрачені або порушені внаслідок господарської діяльності. Вони – складова природно-заповідного фонду України, місця неосяжної енергії, що надихають, оновлюють, захоплюють. Видання буде цікавим для широкого кола читачів – усіх, кого надихає та захоплює краса природи.

 

© 2020-2021 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору