Шановний користувач! Пропонуємо Вам перевірити свої знання світової та української літератури.  Бажаємо успіху!

 


 

 • Ти теж українець і чуєш українську від самого народження. А як добре ти знаєш українську мову? Спробуй свої сили й пройди вікторину онлайн.

 

 

 

 

 

 

 • Ми продовжуємо цикл вікторин з української літератури «Готуємось до ЗНО», які стануть в нагоді як тим, хто почав готуватись задовго до цього, так і тим, хто тільки-но розпочав підготовку. Пропонуємо вашій увазі другу частину циклу.

 

 • Незабаром розпочнеться реєстрація на ЗНО. До старту тестувань залишається кілька місяців, проте ще можна суттєво підтягнути свої знання. Ми розпочинаємо цикл вікторин з української літератури «Готуємось до ЗНО», які стануть в нагоді як тим, хто почав готуватись задовго до цього, так і тим, хто тільки-но розпочав підготовку. Проходь першу частину та очікуй на наступні

 

 

 • Наскільки добре ви знаєте українську літературу та її класиків? До вашої уваги літературна гра «Вгадай автора книги за обкладинкою». Про цих письменників і їх твори знають у всіх куточках світу, навіть ті, хто їх не читав. Ви точно про них чули! А чи вгадаєте авторів цих творів – саме час перевірити:

 

 

 

 • На перший погляд, про них відомо багато, але нам є чим вас здивувати, тому вкотре пропонуємо перевірити свої знання, відповівши на запитання краєзнавчої літературної вікторини: «Впізнай письменника».

 

 

 

 • Чи знаєте ви щось про Другу світову війну? Що Друга світова війна – найбільш руйнівний конфлікт в історії? Що в ній брали участь 62 країни? Що це – перший конфлікт, в якому було використано ядерну зброю. До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні презентуємо онлайн-вікторину «Пам’ять заради майбутнього». Відповівши на її питання, ви зможете перевірити свої знання з історії та дізнатися багато нового.

 

 

 • Миколаївська обласна організація Національної спілки письменників України створена у вересні 1974 р. До першого загального складу письменницької організації увійшли десять літераторів: Михайло Божаткін, Леонід Воронін, Іван Григурко, Леонід Куліченко, Іван Луценко, Віктор Подольський, Борис Слободянюк, Валерій Юр’єв, Еміль Январьов, Борис Янчук. З роками письменницька організація поповнювалася новими талановитими митцями та на сьогодні  налічує двадцять одного літератора. А чи знаєте ви хто ж очолював МОО НСПУ продовж усього цього часу? Перевірте себе за допомогою вікторини, розмістивши керівників організації за роками головування.

 

 

 • У глибині віків бере свій початок байка. Як і міф, вона була однією з перших форм художнього мислення. Кожну байку можна розпізнати за кількома її яскравими особливостями. Напевне вам розповідали байки в дитинстві бабуся з дідусем чи мама з татом, та й ви вже знайомі з відомими українськими корифеями гумору? А от чи зможете ви впізнати  кому належать дані рядки байки?  

 

 

 • Під час IV Миколаївських екологічних читань у 2011 році біля Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відбулось урочисте закладання Літературного скверу та висадження першого деревця на честь одного із місцевих літераторів. Згодом це стало доброю традицією. А чи знаєте ви хто висаджував саджанці та де чиє деревце? Запрошуємо перевірити себе за допомогою вікторини.

 

 • Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника. А чи знаєте ви біографії українських сучасних майстрів художнього слова? Тож пропонуємо перевірити себе за допомогою літературної вікторини: «Впізнай письменника»

 

 • Давайте заглянемо у неповторний літературний світ чистих, високих почуттів та глибокої філософії українських письменників. Дізнайтесь, наскільки уважно та вдумливо ви читали прозаїчні та поетичні твори. Пропонуємо вашій увазі літературну вікторину «Перевірте себе на знання текстів українських письменників». Випробуйте себе, свої знання, свою пам’ять.

 • Кожен край народжує свого Поета, сподіваючись виявити себе через його слово. 150 років тому на літературному небосхилі України спалахнула яскрава зірка на ім’я Леся Українка. ЇЇ доля була нелегкою, але ця жінка втілювала в собі силу і мудрість, яскравий талант і щиру душу. Вона творила в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Сьогодні Лесю Українку знає весь світ. Запрошуємо всіх охочих взяти участь в онлайн-вікторині за творчістю відомої українки «Нескорена українська душа».

 

 • Україна багата талановитими письменниками, твори яких не тільки вивчають у школах, але й перекладають на інші мови світу. Тож давайте з’ясуємо, наскільки добре ви знаєте класиків української літератури за висловленнями про них.

 

 

 • Миколаїв здавна славиться іменами людей, які посідають визначне місце в літературному житті України. Ми пишаємося своїм містом. Пишаємося тими людьми, які створили його обличчя, створили його славу. Миколаїв – особливе місто, і воно варте того, щоб ми, його мешканці, знали про нього все: його історію, культуру, традиції та звичаї. Пропонуємо вам перевірити сьогодні свої знання літератури рідного краю і допоможе  вам в цьому вікторина «Поезія – це завжди неповторно». Потрібно з'єднати фото поета із ім'ям та прізвищем.

 

 • Україна – це країна з багатою історією, тож не дивним є розмаїття її природних і рукотворних пам’яток: високі гори і просторі степи, затишні містечка і гучні мегаполіси, суворі твердині й розкішні палаци. Щоб пригадати місця, де ви вже побували, та надихнутись на нові подорожі, пропонуємо вам здійснити віртуальну екскурсію містами України. Тож тисніть на посилання, розглядайте фото обласних міст України, обирайте одне з них та дізнавайтесь як добре ви знаєте країну.

 


 

 • Вікторина-подорож «Письменники України» для тих, хто любить читати, занурюватися кожен раз у новий світ, пізнавати щось цікавеньке про своїх улюблених письменників. Тож запрошуємо вас разом із нами перевірити свої знання з української літератури – пригадати місця народження відомих письменників, здійснивши онлайн подорож Україною. Спробуйте себе та доведіть, що ви добре знаєте українських письменників.

 


 

 •  На перший погляд, про цих видатних літераторів відомо багато, але нам є чим вас зацікавити. Тож перевірте свої знання, розмістивши письменників за датою їх народження у вікторині «Класики зарубіжної літератури». 

 

 


 

 • У червні відзначаються ювілейні дати відомих французьких письменників: Франсуази Саган (85 років від дня народження) та Антуана де Сент–Екзюпері  (120 років від дня народження). Пропонуємо вам перевірити свої знання французької літератури та пройти літературну вікторину, розмістивши подані твори відповідно їх авторів.

 

 


 


 • А чи знаєте ви дати народження українських письменників? Запрошуємо вас разом із нами пригадати сторінки життя відомих літераторів і перевірити свої знання з української літератури, розмістивши письменників за датою народження у вікторині «Українські письменники». Читайте твори письменників у бібліотеках міста Миколаєва.

 

 


 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору