2025 рік для Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького особливий. Колектив відзначає 125 річницю від дня заснування закладу. З цієї нагоди започатковано декілька проєктів.
Передусім вони про наше життя, сьогодення бібліотеки, події, які відбуваються поруч з нами й навколо нас.
3 лютого стартував іще один новий, ювілейний проєкт «PRO життя: діалоги у бібліотеці». Його першим учасником став народний Герой України, ветеран й письменник Олександр Терещенко.
Протягом більш ніж години у залі панувала затишна атмосфера дружнього спілкування. Разом із директоркою бібліотеки Інгою Хоржевською поважний гість говорив про війну та волонтерство, літературну творчість й виховання належного ставлення до ветеранів російсько-української війни з інвалідністю.
«Для мене це місце немов би намолене. Як кажуть у бібліотеці – осередок людей щирих, людей, які вболівають за Україну. Тому, що ви бачили, що запитання були не лише про творчість, а саме про те, що болить. Про мобілізацію, про ухилянтів. Те, щоб відстояли», - говорить народний Герой України.
Сьогодні Олександр Терещенко разом із командою, об`єднаною у Міжнародний благодійний фонд, докладає максимум зусиль для надання мілітарної допомоги численним підрозділам Збройних Сил України. Переймається питаннями соціальної адаптації ветеранів, які втратили зір. В реалізації відеопроєкт – порадник про життя після втрати верхніх кінцівок.
«Тому, що після поранення, після того, як людина втратила здоров`я не можна її життя поставити на паузу», - акцентує Олександр Терещенко.
Складна і водночас соціально-потрібна тема – ставлення суспільства до людей з інвалідністю. Олександр Терещенко переконаний, що відповідна робота у цьому напрямку має здійснюватись на всіх рівнях.
«Це має бути й державна політика у тому числі. Й соціальна реклама. Я дуже часто приходжу в школу. Зараз в Києві не можу дочекатися, діти 13 років просять, щоб прийти та поговорити з ними, як правильно відноситись, як правильно звертатись. Реагувати на ветерана з інвалідністю, чи людину з інвалідністю. Чим більше ми будемо про це говорити, починаючи з дитячого віку, чим більше буде програм, і державних програм навіть, тим краще», - ділиться думками Олександр Терещенко.
Не полишає Олександр Терещенко й літературної творчості. В планах на рік поточний – завершення щоденника про здійснене ним паломництво шляхом Святого Якова.
«Це теж такий щоденник. Тому що дуже багато пригод. Багато таких викликів було. І це теж один з епізодів показати, що життя після важких поранень не вирок. Не гірше. Хочеться про це говорити й щоб люди розуміли», - підкреслює Олександр Терещенко.
Його цінний досвід та підхід дають натхнення тим, хто повертається до цивільного життя та знаходиться на шляху до реабілітації. Він наголошує на важливості знаходити мотивацію всередині себе, займатися спортом, мистецтвом чи іншими захопленнями, що допоможуть піднятися з ліжка та радіти кожному дню.