Іще з давніх часів невіддільною частиною українського народу стали вірування у символізм й метафори. Цікаво, але факт. Майже усі культурні й традиційні витвори мистецтва українського народу - напряму пов’язані з побутовими та релігійними обрядами.
Серед багатьох архетипів світогляду предків всепронизуючим, універсальним символом є дерево життя. Його візуалізація зустрічається на трипільському посуді, килимах, у ранньому іконописі, в орнаментах українських вишивки та писанок.
«Дерево життя» - таку назву має персональна виставка майстрині Культурно - мистецької асоціації "Арт-спокуса" Людмили Гацури, яка відкрилась 10 грудня у бібліотеці філії №9 Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького.
«Сама виставка і наша гостя в бібліотеці вперше. Яка радує, милує й зачаровує наше людське око. Сама майстриня дуже талановита», - говорить Марина Нагель, директорка бібліотеки-філії.
У творчості Людмили Гацури знайшло відображення все те, що так близько кожному з нас. За допомогою петриківського розпису авторка відкриває глядачеві великий барвистий світ з його символами, звичаями й традиціями рідної країни. В експозиції 16 робіт – писаних панно мальовок із зображенням краси України.
«Світ прекрасний, що тільки треба бачити його. Не дивитись на погане. Воно у нас завжди є. Але бачити трошки по-новому. Й різними кольорами дивитись на нього. Є роботи й 2017 року. Є нові 2023 го, 2024 го. Різні. Вони зібрались в єдину композицію. Тому що петриківка вона дуже гармонійна. І роботи між собою перекликаються», - ділиться майстриня.
Неповторну музичну, співочу атмосферу в залі створювала лауреатка всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів Олена Савенко.
Виставка Людмили Гацури «Дерево життя» експонуватиметься У бібліотеці-філії №9 Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького до 10 лютого наступного року. Тож у вас є чудова нагода насолодитися роботами майстрині, які вражають своєю щирістю, теплом і глибоким відчуттям української ідентичності.