Чи замислювалися ви над тим, як штучний інтелект може змінити ваше життя в майбутньому? А як він змінює його вже сьогодні? І взагалі що за штука така – цей штучний інтелект?

17 травня під час проведення загальносистемної акції «Штучний інтелект вам в поміч!» фахівці Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та її філій знайомили миколаївців зі сферами використання новітніх технологій в галузі комп'ютерних наук, спрямованих на імітацію інтелекту людини машинами. Сьогодні штучний інтелект (ШІ, AI) широко застосовують у багатьох галузях науки та техніки, медицині, освіті, в бібліотеках, на виробництві тощо. Він допомагає автоматизувати та оптимізувати процеси, зменшує витрати та підвищує якість життя людей.
 
Акція була проведена у Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства, який щорічно відзначають у світі 17 травня під егідою спеціалізованого агентства ООН Міжнародного союзу електрозв'язку (MCE). В цей день відвідувачі бібліотек Миколаєва могли долучитися до різноформатних навчальних заходів: тренінгів, майстер-класів, пізнавальних годин, екпрес-лекцій тощо. Дізнатися перспективи, виклики, плюси та мінуси застосування штучного інтелекту. Познайомитися з найвідомішими нейромережами, стати творцями сучасного контенту.
 
Учасниками навчальних заходів стали активні, допитливі, зацікавлені друзі бібліотек: слухачі курсів цифрової грамотності Хабів цифрової освіти, постійні читачі, учасники бібліотечних та розмовних клубів, молодь та люди старшого віку. Вони знайомилися зі сферами застосування ШІ, переглядали освітні серіали на платформі ДІЯ.Освіта, писали тексти, вірші, оди) за допомогою ChatGPT, створювали логотипи, використовували сервіси CANVA, Playground AI, Leonardo AI, Pictori AI, Fliki AI, Deep Nostalgia для генерації, анімування та покращення зображень. А головне, отримали нові знання та позитивні емоції!
 
Друзі, якщо вам цікаво як розвивається сучасна ІТ-сфера, чим корисні новітні технології, що новенького в світі нейромереж, або просто треба розібратись, як працює ваш телефон, приходьте до бібліотек! В рамках діяльності Хабів цифрової освіти фахівці ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького та її бібліотек-філій нададуть вам потрібну інформацію і навчать сучасним компетенціям. І це ми ще про навички з медіаграмотності не говоримо)
 
 

 

 

 

 

 

Більше фото тут

 

 
 
© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору