15 лютого – 80 років від дня народження І. С. Григурка (1942-1982), письменника, який деякий час жив і працював у м. Миколаєві.

Григурко Іван Сергійович – відомий український письменник, перекладач, прозаїк. Народився 15 лютого 1942 р. в селі Волярка Червоноокнянського району Одеської області. Виховувався іі навчався у дитячому будинку. По завершенні навчання в Одеському державному університеті Іван Григурко, сповнений творчих ідей, 1969 р. приїжджає на Херсонщину, де в газетярській та письменницькій праці сформувався й розкрився його талант. Згодом переїхав до Миколаєва. Перша невеличка повість «Роса» була надрукована в журналі «Дніпро» в 1970 р. Роман «Канал», опублікований у 1974 р., приніс молодому письменнику звання лауреата Республіканської премії ім. Миколи Островського (1976) та широку популярність не лише в Україні, а й за її межами. Твір було перекладено російською, німецькою, болгарською та іншими іноземними мовами, а також екранізовано.

Після «Каналу» Іван Григурко написав романи «Далекі села», «Ватерлінія» та «Червона риба». Кожен з творів був якщо не новою стадією, то досить суттєвим кроком у художньо-стилістичному розвитку авторав. Події у цих творах відбувалися в Миколаєві та Миколаївській області.

Іван Григурко був письменником, який працював до останніх днів. Основну роботу над романом «Червона риба» безнадійно хворий прозаїк завершував у лікарні, за кілька днів до смерті.

Він прожив стрімке й напружене життя довжиною в сорок років. Дванадцять з них були віддані письменницькій праці.

Помер письменник 21 серпня 1982 р., похований в Миколаєві.

В літературному музеї Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького зберігаються більш 70 експонатів, присвячених письменнику – це фото, особисті речі, журнали та газети з публікаціями творів та інше. Більшість експонатів передано в дар дружиною письменника Надією Прокопівною Григурко.

Зустріч-спогад «Іван Григурко: життя як недописаний роман»

Iван Григурко: Життя як недописаний роман

 

 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору