2 лютого - 130 років тому відкрито Миколаївське відділення Імператорського музичного товариства та музичні класи (нині  Дитяча музична школа № 1 ім. М. А. Римського-Корсакова) (1892).

У 1877 р. в Миколаєві започатковано перший музичний гурток, який пізніше став основою Миколаївського відділення музичного товариства і музичної школи. У жовтні 1891 р. Головна дирекція імператорського Російського музичного товариства дала згоду на створення відділення та музичних класів  в Миколаєві у приміщенні колишньої Маріїнської гімназії (зараз Перша українська гімназія ім. М. Аркаса) на вулиці Адміральській. Відкриття відділення та музичних класів, представницею якого стала Елеонора Мілевська, відбулося 2 лютого 1892 року.

Товариство проводило всілякі музичні зібрання, зокрема концерти симфонічної та камерної музики. Воно мало свій статут й існувало насамперед на внески своїх членів та за рахунок концертної діяльності, вечорів тощо. Музичний сезон тривав з 1 вересня до 1 травня. Викладачі музичних класів, а потім і училища на музичні заходи проходили безкоштовно, так само як і любителі, що брали участь у хорах.

Усього в 1901 році Товариство налічувало почесних членів – 2 особи, дійсних – 31 особа, членів-відвідувачів – 82 особи. Члени Музичного Товариства на загальних зборах обирали дирекцію у складі голови, товариша голови та чотирьох членів.

Загалом діяльність Миколаївського відділення Імператорського музичного товариства та музичні класи багато в чому визначали характер музичного життя міста.

Музичні класи при Товаристві багато разів реформувалися та перейменовувалися. 1962 р. була створена Дитяча музична школа №1 ім. М.А. Римського-Корсакова.

Зараз школа надає освітні послуги за 14 спеціальностями: фортепіано, скрипка, віолончель, сольний спів, бандура, баян, акордеон, домра, гітара, балалайка, флейта, кларнет, саксофон, ударні інструменти. Під керівництвом талановитих педагогів у школі плідно працюють 11 творчих колективів.

1977 р. перед будівлею музичної школи встановили пам'ятник композитору М. А. Римському-Корсакову (автор О. А. Здиховський).

Музичні школи Миколаївщини

Отделение Императорского русского музыкального общества

© 2020-2025 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору