20 січня – 80 років від дня народження В. Т. Качуріна, миколаївського поета, члена Національної спілки письменників України, заслуженого працівника культури України.

Качурін В’ячеслав Тимофійович, поет, заслужений працівник культури України  (2011). Член Національної спілки письменників України (1975), Національної спілки журналістів України (2007). Народився 20 січня 1942 року в с. Бик Саратовської області РФ.

Після школи навчався спочатку в педінституті в Комсомольську-на-Амурі, потім у Миколаївському педагогічному інституті на фізико-математичному факультеті. Закінчивши інститут у 1964 році, працював у степовому Криму, в Єланецькому  районі Миколаївської області.

В ці роки публікує перші вірші в місцевій пресі. Демобілізувавшись після служби в армії, влаштувався на роботу у вечірню школу арктичної китобійної флотилії «Радянська Україна». Як викладач фізики і математики зробив кілька рейсів до Антарктиди, а потім працював директором школи на промисловій базі «Схід». У цей час виходять перші збірники віршів та перші авторські пісні, записані й перезаписані моряками на магнітофони.

З 2000 по 2010 роки очолював Миколаївське відділення Національної спілки письменників України. З 2012 року – головний редактор міжнародного літературного інтернет-журналу «Миколаїв літературний».

В’ячеслав Тимофійович активно виступає з концертами авторських пісень перед студентами, школярами, воїнами, на підприємствах і в організаціях. Керує літературним об`єднанням «Пегас» Будинку культури учителів.

Для творчості поета характерне злиття його біографії з віршами. Служба в армії, робота в школі, плавання на промислових суднах, поїздки на БАМ, у зруйновану землетрусом Вірменію – усе це знайшло відображення в його віршах. Своїх героїв автор шукає серед простих, непомітних на перший погляд людей. Тема рідного міста Миколаєва звучить у багатьох віршах та авторських піснях поета. В останні роки в творчості поета стали переважати публіцистичні ноти.

Лауреат  обласної премії ім. М. Аркаса (2008),  Всеукраїнської літературної премії ім. М. Ушакова (2009), Всеросійської премії ім. М. Гумільова (2011). У 2007 р. удостоєний звання «Городянин року» у номінації «Мистецтво». Нагороджений почесним знаком міського голови «За заслуги перед містом Миколаїв» (2012), Почесною відзнакою голови Миколаївської обласної державної адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» ІІІ ст. (2021) та золотою медаллю Національної спілки письменників України.

 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору