12 січня – 185 років від дня народження В. І. Богданова (1837-1886), поета, який деякий час жив і працював у м. Миколаєві.

Богданов Василь Іванович, поет, літератор, лікар. Народився 12 січня 1837 року в м. Лихвин (нині м. Чекалін РФ) в сім’ї священника. Отримав світську освіту, закінчивши 1855 року Калузьку губернську гімназію. 1861 року закінчив медичний факультет Московського університету. 1862 року переїхав до Петербургу. Спочатку служив у лікарні для чорноробів і в пологові виховного будинку, потім перейшов до морського відомства і протягом двадцяти років працював лікарем на Балтійському флоті: у Кронштадті і Петербурзі. В 1865-1867 роках здійснив навколосвітнє плавання.

Популярність, головним чином, отримав масою гумористичних та сатиричних віршів, які він під псевдонімами поміщав у «Іскрі» 60-х років. ХІХ ст. Вірші друкувалися також у «Петербургском листке», журналах «Заноза» и «Осколки», в театральній газеті «Суфлёр». Василь Іванович Богданов – автор знаменитого вірша «Дубинушка», який в переробці Олександра Олександровича Ольхіна став революційною піснею. Йому також належить переклад «Марсельєзи» (1885).

1885 року Василя Івановича було переведено до Миколаєва, в 1-й Чорноморський флотський екіпаж та призначено лікарем у Миколаївський морський госпіталь. В. І. Богданов з 1886 року працював старшим судовим лікарем на кораблях «Віце-адмірал Попов» та «Новгород». Брав активну участь у діяльності організації морських лікарів. Любив музику, грав на роялі. Написав гімн для учнів жіночого хору м. Миколаєва. Влітку 1886 року стан його здоров’я різко погіршився, запущена хвороба легенів давала про себе знати. Не допомагало і літнє спекотне сонце. У серпні Василь Іванович ліг в свій же госпіталь. 6 серпня місцева газета «Южанин» зі скорботою повідомила про його смерть. Похований у нашому місті на старому міському цвинтарі. Могила, на жаль, не збереглася.

 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору