Мартыненко, В.И. Вольные казаки Днепра и Дона: от разбоя и пиратства к государственной службе: историко-литературный анализ / В.И. Мартыненко. – Николаев: ЧП Гудым И.А., 2005. - 244 с.

Зміст цієї книги сформовано на результатах вивчення як знайомих, так і маловідомих подій і фактів двовікового періоду життя вільного козацького населення по Дніпру і Дону до придбання в кінці XVII ст. статусу державних військ Московського царства.

Наведений в книзі матеріал в певній мірі вдалий і виправляє існуючу в зарубіжній і вітчизняній історії та літературі думку, що населенню і країнам на стику Східної Європи і Малої Азії в середні століття II тисячоліття на відміну від усіх регіонів планети не з'ясованими чином і обставинами вдалося уникнути явища , характерного з найдавніших часів людства і незнищенного в світі донині, - практики піратства на річках і морях.

Викладене в книзі вписується в концепцію всесвітньої історії піратства, пояснює існуючий в ній інформаційну прогалину по Східній Європі і поєднується з прагматичним менталітетом населення більшості розвинених морських країн, століттями використовували на благо своїх народів неабиякі здібності і результати нещадної за формою життєдіяльності національних морських піратів.

Книга розрахована на найширші кола з тимчасових допитливих читачів, що володіють як ніколи раніше власною думкою на відміну від заангажованого офіціозу в історії, літературі, журналістиці та критиці.

Книга видана російською мовою.


Закачати книгу (у форматi PDF)

Закачати програму для перегляду файлу можна тут

 


 

 

© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору