Крючков, Ю.С. История улиц Николаева: топонимический путеводитель по городу и окрестностям [Текст] / Ю.С. Крючков. – Николаев: Возможности Киммерии, 1997. - 160 с.

Відомості про автора

Крючков Юрій Семенович (1928, м. Миколаїв), інженер-механік з суднових паросилових установок, вчений в області динаміки і міцності суднових енергетичних установок і вітрильних судів, історик, доктор технічних наук (1973). Професор (1977).

Заслужений працівник культури України (1992). У 1952 закінчив МКІ. З 1952 по 1956 працював на заводі ім. Марті (нині ЧСЗ) на будівлі важкого крейсера "Сталінград» і підвідного човна проекту 613 (старший інженер, помічник будівельника, будівельник з механічної частини).

На початку 1956 переїхав у м. Ленінград, вступив до аспірантури ЦНДІ ім. акад. А.Н. Крилова (ЦНДІ-45). Працював у ЦНДІ-45 до 1973 (інженер-дослідник, молодший науковий співробітник, старший науковий співробітник, начальник сектора).

З 1973 викладає в МКІ (з 1974 професор кафедри, з 1975 завідувач кафедрою динаміки і міцності суднових машин, з 1991 - професор кафедри).

Основні напрямки наукової діяльності: вибухостійкість енергетичних установок підводних човнів при дії підводних атомних вибухів, теорія і проектування сучасних вітрильних суден, історія суднобудування, флоту і Миколаєва.

Основоположник науки про вибухостійкость суднових машин, автор нормативних матеріалів щодо їхнього розрахування. Очолював науково - дослідницькі роботи з вибухостійкості машин і механізмів кораблів. Створив загальну теорію руху суден-вітроходів, розробив питання проектування багатокорпусних вітрильних суден.

Під керівництвом Крючкова Ю.С. винайдені оригінальні конструкції твердих вітрил, що згортаються, виконані проекти і побудовані прогулянковий катамаран "Бумеранг" і тримаран для наукових досліджень "Таїс 3"; здійснене дообладнування науково - дослідницького судна "Дельта" твердими вітрилами, розроблені проекти дообладнування вітрилами суховантажу "Саатли" і проекти круїзних вітрильних катамаранів "Симнико" і "Селін 80". Заснував нову допоміжну історичну науку про назви кораблів (карониміка).

З 1985 працює в області енергетичних установок підводних човнів (теорія і проектування системи РДП, анаеробні енергетичні установки й ін.). Їм отримано понад 20 авторських· посвідчень СРСР на винаходи в області вітрильних суден. Створив школу науковців в області динаміки і міцності суднових машин. Заснував Лабораторію з дослідження екологічно-чистих суднових двигунів (1977, нині "Вітродин") і керував нею.

Заснував у Ленінграді секцію вітрильних судів при Центральному правлінні НТО Суднопрому СРСР (1969); секцію історії суднобудування при Чорноморському міжобласному правлінні НТО (1974). Організував і провів у Миколаєві Всесоюзні симпозіуми з вітрильних суден (1979, 1982, 1986) і міжнародний семінар у м. Херсоні (1986), а також семінар з ударостійкості (Ленінград, 1971) і дві конференції з ударних процесів (Миколаїв). У 1976 організував у МКІ кафедру динаміки і міцності суднових машин. Перша премія ім. М.І. Яновського ЦП НТО Судпрома СРСР за книгу "Динамічна міцність суднового устаткування". Диплом ім. Ю.А. Гагаріна Центру підготовки космонавтів за розробку тримарана "Таїс 3". Державна стипендія на 1997-98. Академік АН суднобудування України (1997).

Написав 16 книг з вибухостійкості суднових машин, теорії і проектуванню вітрильних суден, історії суднобудування, флоту і Миколаєва. Автор понад 280 друкованих праць, серед яких більш 100 зв'язані з історією. В області історії досліджував життя і діяльність адміралів А.С. і С.К. Грейгів, еволюцію російських лінійних вітрильних суден; здійснив наукову реконструкцію фрегата "Св. Микола". Крючков Ю.С. багато років присвятив дослідженню історії м. Миколаєва, розвитку кораблебудування на Півдні України. Автор численних книг і статей з історії Миколаєва, про кораблі, які побудовані у місті, про видатних городян міста. Організатор і керівник міського історико-краєзнавче товариство «Золотая Ладья» (1988).

Визнаний гідним звання "Почесний громадянин м. Миколаєва" (1998) і "Городянин року" у 1996.


От автора. Введение (у форматі PDF)

Рождение Николаева (у форматі PDF)

Панорама Николаева (у форматі PDF)

Улицы, площади, скверы (у форматі PDF)

Промышленные и хозяйственные объекты (у форматі PDF)

Окрестности и пригороды (у форматі PDF)

Топонимическая археология. Вместо заключения (у форматі PDF)

 

Закачати програму для перегляду файлів можна тут

 


 

 

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору