05 квітня в галереї Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відкрилась ювілейна виставка живопису Заслуженого діяча мистецтв України Олега Приходька. 8 квітня він святкуватиме свій 70 річний ювілей.

 05 квітня в галереї Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відкрилась ювілейна виставка живопису Заслуженого діяча мистецтв України Олега Приходька. 8 квітня він святкуватиме свій 70 річний ювілей.

«Це спільна ідея. Тому що ми відновили роботу цієї нашої галерейної зони у двадцять другому, на початку двадцять третього року. І Олег Костянтинович з Івано-Франківщини спостерігав за тим, як відбувається робота цієї галереї. Бачив, що ми виставляли роботи народного художника Андрія Антонюка, виставляли заслуженого художника Юрія Гуменного. Він зателефонував і нагадав про свій ювілей. Ми своєю чергою завжди раді прийняти у себе талановитих митців. Потім ми спеціально збирали цю виставку. Олег приїхав для цього з Івано-Франківська. І з приватних колекцій зібрали картини. Тепер представляємо їх миколаївцям», - наголосила директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
 
В експозиції представлено загалом 14 робіт, написаних автором у різні роки. Їх тематика найрізноманітніша. Майже в кожній з них краса мальовничої української природи, українського Криму. Вони повертають глядача у період довоєнного, спокійного життя. У ті часи, коли український півострів не був окупованим російськими загарбниками. Водночас картини Олега Костянтиновича мотивують, вселяють віру у повернення Криму до складу України, відновлення справедливості й територіальної цілісності країни.
 
«В основному тут етюди з натури. Натурні роботи в основному кримські. Вони пишуться просто і швидко. По-перше, змінюється погода. Сонце стало, тіні потрапили. Ти практично малюєш відчуття. Імпресіонізм – це ж відчуття», - зазначає Олег Приходько.
 
Крім того, на виставці представлено портрет відомого миколаївського нейрохірурга Сича Євгена Григоровича, написаний Олегом Костянтиновичем 2011 року. Протягом тривалого часу Євген Сич стояв у керма найважчого відділення лікарні швидкої медичної допомоги м. Миколаєва. Він пішов з життя два роки тому.
 
Євген Григорович був усміхненою, світлою й дуже скромною людиною. У вільний від роботи час захоплювався живописом й мисливством. Євген Сич – лікар зі своєю власною історією й великою кількістю послідовників, фахівець, який розробив та впровадив у практику кілька видів оперативних втручань на хребті, передових для свого часу.
 
Привітати Олега Приходька з ювілейною виставкою до бібліотеки прийшла велика кількість друзів і близьких йому людей.
 
«В будь-якому разі я хотів би побажати вам міцного здоров`я, здоров`я ваших очей. Щоб ви могли далі працювати, далі створювати свої картини. Передавали свою майстерність молодим. Вчити їх як працювати. І ще раз подякувати за те, що продовжуєте працювати, показуєте приклад того, як тримати стрижень, тримати курс й до нього прямувати», - привітав Заслуженого діяча мистецтв України Миколаївський міський голова.
 
«Мене чіпляє морська тема. Це завжди. Я, як колишній конструктор, який проєктував кораблі й судна для морів й океанів, тому морська тема мені дуже близька. Ось я дивлюся…Його улюблене місце – Балаклава. Крим. Він дуже багато там провів і груп творчих, і жив там просто якийсь час. Тому на таку тему у нього дуже багато робіт. Вони мені дуже подобаються», - говорить голова ГО «Миколаївська обласна спілка жінок України» Таміла Бугаєнко.
 
Виставка експонуватиметься в бібліотечній галереї протягом місця. Тож, у вас є час прийти й насолодитися красою українського Криму в роботах Заслуженого діяча мистецтв України Олега Приходька.
 

 

Більше фото тут

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору