Війна кардинально змінює все й усіх. Іншим стає життя й пріоритети, вподобання та оточення, світогляд кінець кінцем. Ми стаємо кардинально іншими. Особливо гостро це відчувають творчі особистості, люди творчих професій. Так, хтось зупиняється. А когось випробування навпаки підштовхнули до максимальної реалізації. Власних амбітних мрій та планів.

Особливо гостро це відчувають творчі особистості, люди творчих професій. Так, хтось зупиняється. А когось випробування навпаки підштовхнули до максимальної реалізації. Власних амбітних мрій та планів.
 
Саме такою відчайдушно цілеспрямованою є Наталя Мазур-Степанюк, чия персональна виставка з напрочуд красномовною назвою «Інша Я» розпочала роботу 13 березня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького.
 
«Наталя Степанюк взагалі то відома, як майстриня ткаля. Своїми гобеленами, особливо серія гобеленів за мотивами легенд Таврійського розпису. Сьогодні ми хочемо показати її інший творчий бік. Адже вона ще й дуже гарна художниця. Роботи ми підібрали переважно весняні. Це квіти, це пейзажі. Виставка легка. Виставка сонячна», - говорить керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.
 
Персональна виставка «Інша Я» - про сильну жінку, талановиту творчу особистість й купу планів на майбутнє. Миколаївці мали побачити її іще у березні 2022 року. Війна завадила реалізації планів майстрині й художниці. Тепер кожна робота оцінюється глядачами по особистому.
 
«Таке враження, що це в якомусь іншому житті було. Що це зовсім не мої роботи. Тепер вони живуть окремим життям. І тепер мені доведеться з ними здружитися. І знову ж таки нахлинули спогади, нахлинули враження якісь мирні. Відсилає нас туди…в мирний час. Дуже хочеться, щоб якомога швидше настав мир, щоб ми просто насолоджувались життям», - ділиться художниця.
Сьогодні Наталя Мазур-Степанюк працює вчителем образотворчого мистецтва.
 
2022 художниця доєдналася до творчої спільноти Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса». Тоді ж стала учасницею проєкту Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького "Берегиня України". Його мета - ознайомити глядачів з творчістю жінок прифронтового міста-героя Миколаєва та розповісти про їх важливу роль під час війни.
 
Протягом цього творчого періоду мисткиня створила та вперше презентувала серію тканих гобеленів «За мотивами таврійських легенд». З 2023 по 2024 рік Наталя Мазур-Степанюк працювала тренером у циклі навчальних проєктів ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь»: «Миколаївська вишиванка з Таврійським розписом», «Вишиті рушники за мотивами Таврійського розпису» та «Сучасні сукні, декоровані Таврійським розписом». У березні цього року в рамках підсумкового заходу «Краса на хвилі» була презентована перша авторська колекція мальованих суконь «Весняний бриз», в якому Наталя дебютувала як дизайнерка одягу.
 

 

Більше фото тут

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору