Чайковська, Н. Три обіцянки. Роман / Н. Чайковська. – Київ : Нора-Друк, 2023. – 384 с.

Київ, 1938 рік. Над світом зависло передчуття вели­кої війни, а в Радянському Союзі настали часи жорсто­ких репресій. За щонайменшу підозру у нелояльності сталінському режимові людей забирають і розстрілю­ють, а членів їхніх сімей відправляють у табори.

Марина – киянка, її чоловіка розстріляли за доно­сом співробітника, а вона сама опинилася в нелюдсь­ких умовах у далекому Казахстані в Акмолінському таборі для дружин зрадників батьківщини. Табір роз­ташований у степу, взимку бранки мерзнуть, а влітку задихаються від спеки і потерпають від піщаних віт­рів. Вони працюють на примусових роботах – по ко­ліна у воді заготовляють очерет, з якого потім фор­мують саманну цеглу.

Саме там Марина пізнає як важку працю, звірства та згвалтування, так і дружбу, людяність і надію. Вона то припинятиме боротися, опускатиме руки, а то з новою силою хапатиметься за життя. І настане день, коли Марина доживе до звільнення і спробує виконати свої обіцянки, які дала дорогим їй людям.

Під час написання твору авторка спиралася на істо­ричні джерела, правдиво відобразила побут і життя жі­нок у таборі. «Три обіцянки» — це роман не тільки про страшні випробування, а й про життя всупереч планам радянських вождів.

© 2020-2024 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору