![]() |
Воркшоп «Хореографія для особливих»: продовжуємо «фестивалити»30-31 липня в бібліотеці відбувся воркшоп «Хореографія для особливих». Ведучими заходу стали фахівці, які мають багаторічний досвід роботи в сфері танців на візках, впроваджують музично-рухову терапію і йогу для осіб з інвалідністю, – хореограф, директор Тернівського будинку культури Юлія Любецька, яка є партнеркою танцюриста на візку; тренер з танців на візках, провідний методист міського методичного центру культурно-освітньої роботи Юрій Зінченко; тренер з музично-рухової терапії Світлана Кряквіна. Під час воркшопу відбулося нагородження активних учасників фестивалю-лабораторії. Всі охочі стали учасниками майстер-класу з йоги, який провела Світлана Кряквіна. Учасники заходу отримали багато приємних вражень та емоцій не лише від воркшопу, але й від фотосесії на червоній доріжці, оформленій в кращих традиціях світових фешн- або кінопоказів. Воркшоп «Хореографія для особливих» відбувся в межах проєкту ГО «Діалог» (керівник Яніна Ковальчук) «Фестиваль-лабораторія культурно-освітніх інклюзивних практик: театр, література, хореографія, анімація, дизайн, музичне, образотворче, декоративне, фото- та кіномистецтво», що реалізується за рахунок коштів Громадського бюджету м. Миколаєва. Фестиваль-лабораторія культурно-освітніх інклюзивних практик набирає темпи26 липня 2019 року в рамках проведення Фестивалю-лабораторії культурно-освітніх інклюзивних практик: театр, література, хореографія, анімація, дизайн, музичне, образотворче, декоративне, фото- та кіномистецтво в бібліотеці відбулася церемонія нагородження учасників воркшопів та волонтерів однойменного проєкту, який реалізується ГО «Діалог» за рахунок коштів Громадського бюджету м. Миколаєва. Фестиваль розпочав свою роботу 1 червня 2019 року і триватиме до 3 грудня 2019 року. У заходах фестивалю беруть участь талановиті й обдаровані особи з інвалідністю, творчі колективи без вікових обмежень, які займаються відтворенням та популяризацією самобутніх форм світової й української культури, народних ремесл і фольклору, сучасних мистецьких форм. Присутні на заході діти отримали гарний настрій та купу позитивних емоцій, спілкуючись і фотографуючись з казковими персонажами Лунтиком та Мілою. Тренінг компетентного батьківства «Дитина з аутизмом»: вивчаємо складну тему![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 16 липня ГО «Діалог» в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького провела тренінг компетентного батьківства «Дитина з аутизмом». Захід відбувся за проектом «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їхніх родин». Провела навчальний захід кандидат педагогічних наук, доцент, докторант Інституту соціальної та політичної психології, тренер Ганна Хворова (м. Київ).
Скарбничка інклюзивного досвіду: обмінюємося враженнями та планами на майбутнє![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Проєкт «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їхніх родин», який реалізує багаторічний партнер бібліотеки ГО «Діалог» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, добігає кінця. Партнером реалізації проекту стала Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького.
Казка для добрих сердець завітала до бібліотеки![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 5 червня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся черговий захід в рамках реалізації проєкту «Життя чи доля? Особливі діти Миколаївщини». На цей раз діти з інвалідністю та їх батьки подивилися виставу «Казка для добрих сердець».
Прем’єра документального телепроєкту «Особливі діти. Право на повноцінне життя»![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 29 травня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулась довгоочікувана прем’єра документального телепроєкту «Особливі діти. Право на повноцінне життя».
Тренінг з написання проектів для підвищення спроможності громадських організацій![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 7 квітня відбувся черговий захід проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їхніх родин» – інтерактивний тренінг «Написання проектів. Проектний менеджмент», організований ГО «Діалог».
Репетиції нової документальної вистави інклюзивного театру «Переможці долі»![]() ![]() ![]() ![]() В Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького розпочато підготовку нової документальної вистави за п'єсою українського драматурга Ірини Гарець "Rondo Allegro" інклюзивного театру «Переможці долі».
Вчимося критикувати та сприймати критику правильно: тренінг Ірмтруд Каусшат![]() ![]() ![]() ![]() Чому ми критикуємо? Як реагувати, коли ми чуємо критику на свою адресу? Як сказати про те, що нам не подобається і зберегти взаємини? Всі ці питання порушувалися під час чергового тренінга, який 14-15 березня 2019 року провела в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького міжнародний сертифікований тренер з ненасильницького спілкування Ірмтруд Каусшат (Німеччина). Учасниками тренінгу стали психологи, педагоги, юристи, адвокати, медіатори, підприємці, а також мами й бабусі, всі ті, хто прагне досягти гармонії в стосунках не тільки на роботі, але й вдома з рідними і близькими.
Форум жінок-інвалідів Миколаївщини: життєві історії успіху![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 12 березня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся Форум жінок-інвалідів Миколаївщини «Жінки: лідерки думок – лідерки змін».
Учасників та спікерів заходу привітав начальник департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко. На завершення Форуму студентки Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв продемонстрували дизайнерські моделі жіночого одягу, розроблені власноруч. Організатором Форуму виступила ГО «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України». Перша сесія зі стратегічного планування роботи з особами, які мають інвалідність![]() ![]() ![]() 2 березня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася перша сесія зі стратегічного планування роботи з особами, які мають інвалідність. Проводила сесію Маріанна Онуфрик – кандидат економічних наук, докторант державного управління, член громадської Ради при Міністерстві соціальної політики України, експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень, тренерка з багаторічним досвідом (м. Київ). Учасниками зустрічі стали представники громадських організацій міста, співробітники департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, мамусі особливих дітей. Тема тренінгу присвячена планування розвитку послуг для людей з інвалідністю від народження і протягом життя.
Обговорюємо необхідність створення програми стратегічного планування роботи з людьми з інвалідністю![]() ![]() 19 лютого в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася зустріч, ініціатором якої стала команда проекту «Право на повноцінне життя особливо дітей Миколаївщини та їхніх родин». Учасники зустрічі обговорили актуальність та необхідність створення програми стратегічного планування роботи з людьми з інвалідністю, наголосили на необхідності визначення і чіткого формулювання існуючих запитів, висловили занепокоєння щодо можливостей реалізації програми, зазначили брак досвіду планування. Директор департаменту праці та соціального захисту Миколаївської міської ради С.М. Василенко відзначив, що саме неформальне планування може стати частиною системи міського планування, коли будуть враховані конкретні і нагальні запити зацікавлених осіб.
«Батьківські університети»: вчимося дарувати й отримувати подарунки![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 10 лютого відбулось заключне заняття з циклу тренінгів «Батьківські університети», який проводився за проектом "Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їхніх родин", що виконується у співпраці з громадською організацією «Діалог» за підтримки фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Зустріч пройшла на позитивній ноті, адже його учасники вчилися робити приємні речі для себе та своїх близьких, отримувати та дарувати подарунки. Нова зустріч батьків, що мають дітей з інвалідністю: обговорення можливості створення реабілітаційного центру![]() ![]() ![]() ![]() Чим дорослішою стає дитина з інвалідністю, тим більше її батьки переживають, що буде з нею в майбутньому. Що буде з дитиною після вісімнадцятиріччя? Як її соціалізувати? Де засвоювати доступну професію? Установи, яка б здійснювала комплекс заходів, що передбачають навчання основним соціальним навичкам, а також спрямованих на вибір професії та адаптацію до неї за індивідуальними програмами реабілітації, в місті Миколаєві наразі не існує.
Фахівці з медіації та психологи вчилися ненасильницькому спілкуванню![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 31 січня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася зустріч з Ірмтрауд Каусшат (Irmtraud Kauschat), сертифікованим тренером з ненасильницького спілкування (ННС) з Німеччини. Темою для обговорення стала концепція гніву в ННС, зокрема, чому він виникає, які первинні почуття і потреби за цим ховаються, що відбувається в процесі усвідомлення, що зробити, щоб впоратися з гнівом. Ірмтрауд Кауcшат не вперше відвідує бібліотеку. В листопаді 2017 р. вона проводила тренінг «Ненасильницьке спілкування в побудові діалогів та вирішенні конфліктів». Реалізація проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин» триває![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Проект «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин», що реалізується ГО «Діалог» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, розпочав 2019 рік з тренінг-курсу волонтерів «Допоможи особливим». Учасниками тренінгу стали студенти-культурологи Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв (МФ КНУКіМ), які завітали 16 січня до Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького разом з викладачем – к.п.н., в.о. зав. кафедрою культурології МФ КНУКіМ Л.А. Калініною. Цикл тренінгів «Батьківські університети» продовжено![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Громадська організація «Діалог» у партнерстві з Центральною міською бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького продовжила реалізацію проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їхніх родин», який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. На чергових тренінгах батьки обговорили тему «Синдром емоційного вигорання: як з цим жити». Щоб допомогти батькам особливих дітей подолати стурбованість, відчуття страху, постійну втому та зробити їх життя більш комфортним Тренер з подолання синдрому емоційного вигорання Лариса Калініна використала широкий арсенал методик прикладної психології, арт-терапевтичні практики. Громадянам Миколаївщини – справжні національні реформи![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 10 січня 2019 р. в бібліотеці відбулася чергова зустріч Відкритого інформаційно-просвітницького майданчика «Новий Миколаїв», де представники понад 20 провідних громадських об’єднань своїм рішенням створили коаліцію «Миколаївська регіональна платформа реформ (МРПР)» та закріпили у відповідному Меморандумі. На зустрічі також було обрано відповідального секретаря МРПР. ним став Михайло Золотухін, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва». В ході засідання розпочато опрацювання спільної програми дій з моніторингу дієвості та доланню викликів імплементації ключових національних реформ у громадах області. Учасники зустрічі запросили активних городян до участі в коаліції та подальшій співпраці. Засідання Президії Ради ГО «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»: підведення підсумків роботи та обговорення планів на майбутнє![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 14 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулося засідання Президії Ради ГО «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України», яка об’єднує 23 районних та 4 міських організації області. У ході засідання голова громадської організації Степаненко О. Г. познайомила присутніх з підсумками роботи в 2018 році, розповіла про проекти та заходи, які проводились протягом року. Бібліотека була партнером в проведенні деяких з них, таких як обласний авторський пісенно-літературний конкурс „Перлини півдня”. В програмі засідання також відбулося обговорення планів організації на майбутнє та вручення почесних грамот активним членам Ради. По закінченні засідання її учасники відвідали виставку моделей військової техніки, яка демонструється в читальному залі бібліотеки, де із задоволенням познайомилися з унікальною колекцією макетів танків, військових автомобілів, кораблів, створеною її автором, Олександром Блохіним, протягом 50 років. Нові сторінки співпраці бібліотеки і громадської організації «Діалог»![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 4 грудня 2018 р. до Міжнародного дня людей з інвалідністю в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся передпрем’єрний показ документальної вистави «Вернісаж почуттів», підготовленої експериментальним інклюзивним театром «Переможці долі». Підготовка вистави та її показ відбулися за проектом «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин» громадської організацією «Діалог» (директор Я. Ковальчук). Проект виконується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Сценарій вистави – це колективна творчість, до нього увійшли історії 40 мам і татусів, які виховують дітей з інвалідністю. За словами організаторів, це перше в Миколаєві театралізоване дійство, під час якого батьки особливих дітей зі сцени розповідали історії виховання, лікування і реабілітації своїх дітей. Вистава нікого не залишила байдужим. Були і сльози, і слова вдячності за сильні емоції та почуття. А для учасників театру документальна вистава допомогла відволіктися від буденних проблем, не лише перебороти страх сцени, а й відчути себе справжніми акторами, адже деякі з них вийшли на сцену вперше. А грали вони не тільки для глядачів, але й для себе і своїх дітей, які завжди поруч – під час чисельних репетицій, на виставі. Відкритий інформаційно-просвітницький майданчик «Новий Миколаїв» продовжує свою роботу![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Чергова зустріч на Відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв» відбулася 4 грудня 2018 року і проходила у форматі круглого столу. На цей раз обговорювали тему «Згуртованість та взаємодія як ресурс у забезпеченні прав особливих дітей Миколаївщини та їх родин». Захід був присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю та проводився за проектом «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин», який реалізує ГО «Діалог» (директор Я. Ковальчук) за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Мета зустрічі – знайомство з досвідом самореалізації та саморозвитку батьків дітей з особливими потребами та захист їх прав. В роботі «круглого столу» взяли участь директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради С.М. Василенко, представники різних структурних підрозділів ММР, к.п.н. М.О. Докторович, експерт Г.Л. Каськова, партнери та консультанти проекту О.О. Долгих (ГО «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом»), Л.Г.Захарова, психолог-викладач ЧНУ ім. П. Могили; С.В. Зубеніна (ГО «Миколаївське міське об'єднання родин з особливими дітьми та інвалідів дитинства «Усмішка дитини»), І.І. Куліш, психолог; Л.А. Калініна, к.п.н., в.о. зав. кафедри культурології МФ КНУКіМ, постановник вистави «Вернісаж почуттів»; А.Б. Половченя, к.ю.н., юрист проекту; П.О.Шульга, експерт офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини. Учасники круглого столу ділилися досвідом співпраці інституцій громадянського суспільства з владою, обговорювали моделі взаємодії батьків дітей-інвалідів із закладами соціальної інфраструктури, порушили питання щодо проблем виховання, медичної і психологічної реабілітації дітей з інвалідністю.. На закінчення зустрічі її учасники поділилися враженнями від документальної вистави «Вернісаж почуттів», яка передувала обговоренню. Свої враження від участі у виставі висловили і актори театру – мами особливих дітей. Керівник проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин», директор ГО «Діалог» Я. Ковальчук висловила слова вдячності всім акторам, партнерам та учасникам реалізації проекту, в тому числі і Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького, яка є багаторічним партнером в реалізації багатьох соціально орієнтованих проектів громадської організації. Громадські активісти з міста Херсона відвідали Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Для участі в роботі круглого столу «Згуртованість та взаємодія як ресурс у забезпеченні прав особливих дітей Миколаївщини та їх родин» до Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького завітали гості із міста Херсона – голова правління Херсонської обласної організації підтримки дітей із синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» І.А. Ханікова та її заступник Т.Б. Михайлова, а також засновник і директор Херсонської міської ГО «Центр сімейної реабілітації дітей-інвалідів та дітей з інвалідизуючими захворюваннями «СОФІЯ» О.А. Цілинко та психолог, психотерапевт цієї організації Г.В. Колісніченко. Круглий стіл відбувся 4 грудня 2018 року в рамках проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин», який виконується ГО «Діалог» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Громадські активісти Херсона поділилися досвідом діяльності організацій, які вони представляють, познайомилися з багаторічним досвідом Центральної міської бібліотеки в наданні послуг людям з інвалідністю, співпраці бібліотеки з ГО Миколаєва, налагодили партнерські зв’язки з громадськими організаціями Миколаєва, які працюють з дітьми-інвалідами та їх родинами. Підготовка документальної вистави про батькiв, що виховують особливих дітей![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького стала майданчиком для реалізації проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин», який виконує громадська організація «Діалог» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Саме в бібліотеці проходить підготовка документальної вистави про батькiв, якi виховують особливих дітей. Сценарій вистави написано на основі інтерв’ю батьків. Під час занять з акторської майстерності актори-аматори, а це мами особливих дітей, працюють над пластикою тіла, постановкою голосу, артикуляцією, диханням, мімікою та іншими засобами акторської гри. Особливим етапом підготовки вистави є не тільки численні заняття з акторської майстерності, але і діалог режисера з акторами, літературне та технічне редагування сценарію, вичитування його тексту, щоб він вільно звучав зі сцени і здавався більш органічним. Важливо, що поряд з мамами - їх діти, також актори «InclusiveTheater», які надихають на творчість. Попереду – численні репетиції та прем’єра вистави, яка відбудеться в бібліотеці 4 грудня. На інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв» обговорили хід реалізації проектів Громадського бюджету 2018-2019 рр.![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 1 листопада в рамках ХІ Миколаївських міських екологічних читань «Збережемо для нащадків» відбулася зустріч на відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв». На зустрічі у форматі Ярмарку екологічних ініціатив зустрілися ініціатори проектів-переможців Громадського бюджету м. Миколаєва 2018-2019 рр. та обговорили стан, проблеми та перспективи реалізації проектів з благоустрою. Модерував зустріч Михайло Золотухін, член експертної групи з питань громадського бюджету м. Миколаєва, заступник голови експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради, директор ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва». Учасники ознайомилися з одним із переможців конкурсу 2018 р. – проектом «Великий спортивно-розважальний комплекс «Котигорошко», ініціатором якого став Денис Барашковський. Автор проекту розповів про хід виконання робіт з облаштування на розі вулиць Обсерваторна і Адмірала Макарова комплексу: встановлення декількох спортивних конструкцій і дитячого ігрового майданчика, лавочок, урн, освітлення, системи відеоспостереження, покриття тротуарною плиткою тощо. Денис також озвучив проблемні питання, що виникають на різних етапах реалізації проекту. Проблеми виникали і під час реалізації проекту «Благоустрій дендропарку в сквері «Біла Акація», ініціатором якого став Альберт Панченко. Насамперед, це прояви вандалізму. Анна Максименко познайомила з ходом проекту «Облаштування мережі велопарковок у загальнодоступних місцях м. Миколаїв. Ми за #веловибір», висловила подяку співробітникам департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради за увагу та підтримку громадських ініціатив. Долучився до розмови і Дмитро Доценко, один з керівників проектів, що будуть реалізовуватися в 2019 році – «Еко Бульвар» і «Благоустрій транспортних кілець (озеленення)». Про стан виконання проекту Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького «Облаштування «розумної» зупинки та скверу по вулиці Потьомкінській» розповіли заступник директора Любов Варюхіна і керівник проекту Світлана Зайко. Учасниками обговорення також стали начальник відділу соціально-економічного програмування управління економіки та інвестицій департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Т. М. Днєєва та головний інспектор відділу майна та благоустрою адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради А. В. Барковська. Вони висловили готовність до співпраці, зокрема - в налагодженні взаємодії з підрядниками і проектантами, консультуванні на всіх етапах з метою врахування проблемних питань, що виникали в реалізації проектів, тощо. Голова Миколаївського клубу сприяння сталому розвитку та побудові громадянського суспільства «Спільні дії» Антоніна Галкіна висловила своє бачення проблем та запропонувала шляхи їх вирішення. Учасниками та модератором зустрічі було висловлено декілька пропозицій щодо удосконалення процедури подання та розгляду проектів, серед яких: розширення терміну подачі заявок та розгляду їх експертною радою; зменшення терміну між датою визначення переможців та початком реалізації проектів; залучення експертів до попередньої оцінки проектних заявок; активне висвітлення ходу реалізації проектів в соціальних медіа, визначення підрядників і проектантів, які сумлінно ставляться до виконання робіт, дотримуються термінів та стандартів, а також обговорення виконання проектів наступного конкурсу на подальших зустрічах майданчика «Новий Миколаїв». Все про судову експертизу в рамках правового поля![]() ![]() 9 жовтня Миколаївський осередок Ліги студентів Асоціації правників України організував у бібліотеці зустріч студентів-правників з начальником обласного бюро судово-медичної експертизи Миколаївської обласної ради Ольгою Владиславівною Дерюгіною. Ольга Владиславівна розповіла про структуру судово-медичної експертизи в Україні та її компетенції, звернула увагу на велику кількість відкритих вакансій на посаду судово-медичного експерта. Студенти – майбутні юристи – познайомилися з вимогами до осіб, які хочуть стати судово-медичними експертами. Учасникам зустрічі було цікаво дізнатися про ситуації з професійної практики: багато питань спікеру та «сяючі» очі стали тому підтвердженням. Програма стажування в Апараті Верховної Ради України – молодим активістам1 жовтня представники ГО «Ліга інтернів» презентували в бібліотеці Програму стажування в Апараті Верховної Ради України. Наше місто увійшло до четвірки міст, поряд з Чернівцями, Дніпром і Краматорськом, де активна молодь познайомилася з можливостями, які відкриває перед ними Верховна Рада України для росту та реалізації професійного потенціалу. Головна iдея заснування Програми полягає у наданнi пiдтримки Верховнiй Радi України через залучення найкращих студентiв та випускникiв закладів вищої освіти до роботи в комiтетах й апаратi українського Парламенту. Супутньою метою стало надання можливостi молодим фахiвцям долучитися до законотворчої роботи, здобути практичний досвiд законодавчого процесу. Під час презентації в бібліотеці йшла мова про саму Програму стажування: яка її мета, кому вона може бути цікава, з яких компонентів складається, у яких сферах реалізовуються її випускники, а також про умови відбору – вимоги до конкурсантів, перебіг І і ІІ турів конкурсу. Серед організаторів заходу – випускниця Програми стажування в Апараті Верховної Ради України 2018 року Сніжана Ракчеєва, член ГО «СД-платформа». Старт нового проекту ГО «Діалог»![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Як часто ми замислюємося над тим, що відчувають люди з обмеженими можливостями? Ми бачимо їх на вулицях, в транспорті, в кафе чи магазині і уявити не можемо, наскільки їм складно можуть даватися такі звичайні для нас дії, як то: ходити, бачити, чути, відчувати. Над цим питанням замислилися учасники імпровізованого перформансу, яким 5 вересня в бібліотеці розпочалася стартова прес-конференція проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин». Проект виконує громадська організація «Діалог» у партнерстві з департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького виступила партнером в реалізації низки заходів за проектом. Учасники перформансу змогли на собі випробувати всі «принади» пересування на інвалідному візку, пройтися сходами на милицях або з пов'язкою на очах, аби спробувати відчути те, що почувають незрячі в нашому сучасному світі. Також охочі спробували дотиком «почитати» Біблію шрифтом Брайля. Учасниками прес-конференції стали представники виконавчих органів Миколаївської міської ради, ЗМІ, громадських організацій, діти-інваліди та іхні батьки. Захід відвідав Миколаївський міський голова О.Ф. Сєнкевич. Під час прес-конференції учасники познайомилися з метою проекту, командою людей, що реалізуватиме проект, заходами та іншими активностями, які будуть проходити протягом року в межах проекту. Серед них освітня програма «Батьківські університети», тренінговий курс для студентів «Допоможи особливим», тренінговий курс «Громадська активність особливих», перформанс «Моя дитина – аутист», створення документальної вистави акторами «InclusiveTheater», створення відеофільмів «Моя успішна історія: чим я можу бути корисним своїй громаді», громадські обговорення, «дискусійний акваріум» тощо. У фокусі проекту – не лише діти з інвалідністю, але й родини, в яких вони зростають. Захід показав, що в нашому місті є зацікавлені люди, яких турбують проблеми сімей, що мають дітей з інвалідністю, готові об’єднуватися, щоб зробити життя таких дітей та їх батьків повноцінним. Мета проекту: сприяти імплементації прав на повноцінне життя дітей та молоді з інвалідністю, а також сімей, які мають дітей з інвалідністю, та мешкають в місті Миколаєві та Миколаївській області. Завдання проекту:
Обговорення питання збереження культурної спадщини міста Миколаєва![]() ![]() ![]() ![]() 29 травня в Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького відбулося обговорення проблеми збереження архітектурної спадщини міста Миколаєва. Зустріч відбулася в рамках реалізації проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся»», яка реалізується за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USASP) та здійснюється РАКТ в Україні. Організатор зустрічі – громадська організація «Центр UA». На обговорення важливих питань зібралися небайдужі та зацікавлені миколаївці, серед яких міські управлінці, активісти, архітектори, представники громадських організацій, а також жителі Миколаєва. З вступним словом виступила начальник відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури Миколаївської міськради Ірина Бондаренко. Свої шляхи вирішення проблеми збереження культурної спадщини міста Миколаєва представив автор інтернет-порталу «Архітектура Миколаєва» Євген Васюков. Він розповів, що боротися з проблемою збереження архітектурної спадщини можна кількома шляхами: по-перше, це фінансування реставраційних робіт, по-друге, створення програми співфінансування, по-третє - фіксація і створення фотобанку елементів реставрації і регенерація. Головним мінусом він також вважає мізерну увагу з боку ЗМІ і громадськості. З боку громадськості надійшли пропозиції про створення спільного проекту розвитку міста з урахуванням питань культурної спадщини, а також піднімалося питання комплексного підходу до проблеми збереження великих будівель. Навчання за допомогою спеціальних японських рахівниць Соробан (Абакус)З 22 травня 2018 року за ініціативи он-лайн платформи «IndigoMentalTrainingClub», представленої Всеукраїнською спілкою клубів ментальної арифметики «IndigoMentalTrainingClub» в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького організовано літній батьківський клуб, який відвідують дорослі з дітьми. Ці заняття передбачають внесення якісних змін у процес навчання та максимальне розкриття потенціалу дітей за допомогою інноваційних комп’ютерних програм щодо засвоєння ментальної арифметики (за системою Соробан), тобто методики усного рахунку, яка розвиває розумові здібності та інтелект дитини у віці до 14 років. Ці заняття навчать дітей рахувати швидше калькулятора за допомогою спеціальних японських рахівниць Соробан (Абакус), тренуватимуть одночасно ліву і праву півкулі мозку, удосконалюватимуть зорову пам'ять, концентрацію уваги, сприятимуть креативній спрямованості, логічному, аналітичному, творчому мисленню дітей та їх схильності до швидко читання. Під час проведення занять діти вчаться скорочитанню, рахують, малюють, ліплять, слухають музику, дивляться мультфільми, ці вправи розвивають творчі здібності, просторову уяву, пам'ять та покращують роботу мозку. Заняття проводяться волонтерами, викладачами – тренерами з ментальної арифметики. Невистава театру особливих в бібліотеці![]() ![]() ![]() ![]() Театр створено в рамках проекту «Переможці долі: театр особливих». 4 травня 2018 р. в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася прем’єра невистави «Переможці» експериментального «InclusiveTheater». Театр створено в рамках проекту «Переможці долі: театр особливих». Це новий проект громадської організації «Діалог» (керівник Яніна Ковальчук) – багаторічний партнер бібліотеки, спільно з якою реалізовано низку проектів, підготовлено декілька вистав. Проект «Переможці долі: театр особливих» реалізовується ГО «Діалог» за підтримки управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради у співпраці з Державною реабілітаційною установою «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» і ГО «Усмішка дитини», які допомагають дітям із синдромом Дауна, аутизмом, ураженням ЦНС, ДЦП. Саме такі «особливі» діти та їхні мами стали акторами експериментального «InclusiveTheater». На відміну від звичайних хлопчиків та дівчаток, таким дітям набагато складніше адаптуватись до навколишнього світу, їм потрібна повсякденна допомога фахівців і небайдужих людей. Саме таких людей зустріли учасники експериментального театру серед глядачів невистави. Театралізоване дійство, яке продемонстрували учасники театру, викликало у глядачів багато емоцій: були і квіти, і сльози, і слова підтримки та вдячності як акторам, так і тим, хто доклав багато зусиль до його постановки, в першу чергу - режисеру Ларисі Калініній, хореографу Марії Сімішиній, організаторам, партнерам, спонсорам. Зустріч з заслуженим тренером: миколаївці готуються до напівмарафону![]() ![]() ![]() ![]() 22 березня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася зустріч з одним із найвідоміших українських тренерів з бігу, заслуженим тренером України Костянтином Лебедєвим. Костянтин Леонідович Лебедєв – майстер спорту, рекордсмен Європи серед юнаків з бігу на 10000 м, бронзовий призер Чемпіонату Європи серед ветеранів з бігу на 5000 м, 7-кратний переможець чемпіонатів СРСР серед юнаків та молоді з бігу на довгі дистанції, рекордсмен СРСР з бігу на 10000 м, призер матчу СРСР-США серед юніорів, призер в класичному марафоні в Афінах 1978 р., заслужений тренер з легкої атлетики. Під час зустрічі Костянтин Леонідович дав корисні поради миколаївцям, як фізично підготуватися до напівмарафону, що відбудеться у нашому місті 6 травня 2018 року. Організатор зустрічі – партнер проведення миколаївського напівмарафону – Українська академія лідерства. Відкритий майданчик «Новий Миколаїв» продовжує свою роботу: обговорюємо результати конкурсу «Громадський бюджет - 2018»![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() На Відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв» відбулася зустріч «Дієві механізми впливу громади на успіх проектів «Громадський бюджет - 2018». 14 березня 2018 р. у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кро-пивницького учасники громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», переможці конкурсу «Громадський бюджет - 2018», члени Координаційної ради / Експертної групи з питань Громадського бюджету м. Миколаєва, разом з консультантами мережі Центрів обслуговування громадян бібліотек міста зібрались на зустріч на Відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв». В ході зустрічі учасники відсвяткували перемогу в конкурсі 9-ти великих та 19-ти малих проектів городян, обговорили рецепти впливу громади на вчасне фінансування та належну якість реалізації проектів у 2018 р., а також розпочали роботу над помилками та збір пропозицій до нормативно-правового забезпечення нового конкурсу «Громадський бюджет». В ході зустрічі учасниками було знайдено відповіді на питання: 1. Як жителю Миколаєва проконтролювати хід виконання та результати проектів городян за кошти міського бюджету участі 2018 р.? 2. Як ініціативам саме громадян перемогти у конкурсі бюджету участі 2019 р.? Модератор зустрічі Михайло Золотухін, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та заступник голови Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради, на основі практичного досвіду діяльності ФРММ, громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», дорадчих органів при виконавчих органах Миколаївської міської ради запропонував для обговорення рецепти впливу громади на місцевий бюджетний процес, зокрема «Громадський бюджет». Також було представлено практичний буклет «Бюджетний календар». Можливості участі городян у місцевому бюджеті по місяцях року» та інші інформаційні матеріали, які допоможуть городянам зрозуміти бюджетний процес та як на нього впливати. Молодь зустрічається з відомими миколаївськими журналістами![]() ![]() ![]() ![]() 17 лютого 2018 року в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулась «жива бібліотека» «Хто створює новини: по ту сторону чорного дзеркала», яку організувала для активної молоді міста громадська організація «СД Платформа Миколаїв». Молоді миколаївці спілкувалися у форматі «живої бібліотеки» з практикуючими журналістами: Анатолієм Чубаченком - головним редактором інтернет-видання «Преступности Нет», Тетяною Ясніковою - головним редактором NikLife, Олександром Сайковським – фоторепортером газети «Вечерний Николаев», Яною Мей - телеведучою обласного ТРК, Світланою Вовк та Денисом Бобковим - радіоведучими «Радіо Миколаїв 92 FM». Відомі журналісти міста Миколаєва розкрили лайфхаки самоорганізації, успішного інтерв'ю та публічного виступу, розповіли про інформацію у всіх її проявах та запоруках яскравого фото і написання сильного тексту. |