Центральна бібліотека ім.Кропивницького


Шановні друзі!

Ми раді познайомити Вас з молодими українськими літераторами, які вже сьогодні займають свою, особисту нішу в безмежному просторі прози та поезії. Пропонуємо невеличку інформацію про молодих авторів та їх книги, які надійшли до фондів Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Миколаєва.
Отже починаємо!


Дарина Гнатко (справжнє ім’я авторки Юлія Іргізова) – сучасна українська письменниця, дипломант літературного конкурсу «Коронація слова» – народилася та зросла у мальовничому місті Кременчуці, що в Полтавській області, на березі чудової річки Дніпро. Бабуся розповіла Дарині історію її роду, об’єктивно виклавши події минулих років. Саме реальні події й надихнули дівчину до створення літературних творів. Всі ці перекази пізніше вона вплела в сюжети своїх книг. Закінчила Юлія тільки середню школу, ніякої вищої освіти не має.
Вона – проста українська людина, віруюча, наразі співає у церковному хорі Свято-Троїцького храму міста. Незаміжня та дітей не має. З дитинства має любов до книги і до читання. Й саме ця любов привела її до написання книг. За порадою мами вирішила взяти участь у конкурсі «Коронація слова». Написала два романи – спочатку «Катерина», а потім «Проклята краса». Юлія брала участь у конкурсі, особливо не сподіваючись на перемогу. Проте ж сталося так, що рукопис роману «Катерина» був помічений журі та відібраний для рекомендацій до друку видавництву «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». Юлія дуже полюбляє історію та історичні романи. А історія українського народу – то така багата нива, такі події відбувалися на українській землі, що хочеться писати й писати про напрочуд сильний та волелюбний народ.


Інтерв’ю з автором.
–Ви дуже продуктивно працюєте, а чим займаєтесь у вільний час чи коли не маєте натхнення?
– Переважно, увесь час я пишу. Писати романи – тяжка і напружена робота. Це процес, який поглинає тебе повністю і поки ти не поставиш останню крапку, він тебе не відпустить. А іноді писати зовсім не хочеться і тоді я читаю або думаю, натхнення саме приходить і поки ти його не випишеш – не матимеш спокою.
– Дарина Гнатко – це творчий псевдонім?
– Так, моє справжнє ім’я – Юлія Іргізова. Так сталося, що роботи на «Коронацію слова» подаються лише під псевдонімами. «Прокляту красу» я подавала під прізвищем моєї прабабусі – Олена Онищенко. А от «Катерину» підписала Дариною Гнатко. Це ім’я виникло саме. Друкуючи романи, видавці мені порадили лишити цей псевдонім, як дуже звучний. А вже потім, на зустрічі у Полтаві, мені сказали, що Гнатко – це суто Полтавське прізвище.
– Чи працюєте Ви кимось, чи весь час присвячуєте літературі?
– Зараз я ніде не працюю. Я так вирішила, що поки воно є, треба його вхопити. Бо письменництво таке мінливе і я навіть не знаю, чи зможу завтра написати те, що задумала. Літературної освіти у мене також немає, я ніяких літературних факультетів не закінчувала – письменництво саме до мене прийшло з натхненням. А коли приходить натхнення, то це все – дах їде, історія ллється з тебе і ти можеш тільки писати і нічого більше, поки воно не піде.
– А хто є вашим першим читачем?
– Мама. Вона мій перший і дуже прискіпливий та вибагливий критик. Якщо їй щось не сподобається – я не напишу.

До вашої уваги книга Дарини Гнатко
«Мазуревичі. Історія одного роду»

Гнатко, Д. Мазуревичі : Історія одного роду : роман / Д. Гнатко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 336 с.

Роман «Мазуревичі. Історія одного роду» – грандіозна родинна сага. На прикладі п’яти поколінь одного роду письменниця показала, як страждають діти та онуки через помилки та необачність своїх пращурів.
Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але й він удався у своїх жорстоких предків: жадібний та безсердечний, він крокує кривавою стежиною. Він перетворив на пекло життя не тільки численних коханок, а й своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер понад усе Ярина хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї. Крізь революцію та війну, утрати і пристрасть, ненависть і любов – шлях п’яти поколінь одного роду.
Крізь призму роду Мазуревичів Дарина Гнатко розкриває перед читачами буремне двадцяте століття з його війнами, революцією та тоталітарними «лещатами», між якими опинилися мільйони нещасних сімей. Роман «Мазуревичі. Історія одного роду» – це поєднання найвідвертіших почуттів, емоцій та втрачених надій, де кохання і ненависть злилися у неповторні візерунки людських доль.

Бажаємо приємного читання!

Дізнатися про місце знаходження цього видання ви можете в Електронному каталозі книг ЦБС для дорослих http://www.niklib.com/resource/baza_lib.ru