Центральна бібліотека ім.Кропивницького


Шановні друзі!

Ми раді познайомити Вас з молодими українськими письменниками, які вже сьогодні займають свою, особисту нішу в безмежному просторі прози та поезії. Пропонуємо невеличку інформацію про молодих авторів та їх книги, які надійшли до фондів Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Миколаєва.


Ольга Купріян – молода українська письменниця, літературний критик. Народилася 23 травня 1988 року в селі Маковище під Києвом. Після школи вступила до Національного університету «Києво-Могилянська академія». Отримала звання магістр теорії літератури, компаративістики й літературознавства.
В університеті Ольга почала писати рецензії, відгуки на сучасні книги. Працювала випусковим редактором газети «Друг читача», редактором на «ЛітАкценті», коректоркою та SMM-ницею у видавництві «Грані-Т». Останні три роки зосередилася тільки на дитячій літературі в команді проекту «BaraBooka. Простір української дитячої книги». Веде блог про дитячу й підліткову літературу «Читацькі нотатки Христі Нечитайко».
«Солоні поцілунки» –дебют Ольги Купріян у художній прозі.

Ольга Купріян про себе

«У дитинстві багато вигадувала, весь час стирчала на свіжому повітрі, їла багато всього немитого з дерев і кущів, час від часу ходила красти горох на поле. Це, сказати б, темна сторінка моєї біографії. Завжди мріяла бути письменницею – от буквально з першого класу, коли написала твір за мотивами обкладинки читанки й цим довела вчительку до сліз. Відтоді знаю багато про силу слова і цим користуюся в підписанні листівок. Життя моє перевернулося зі вступом до Могилянки (Національний університет «Києво-Могилянська академія»). Перший досвід стосунків, справжньої дружби, довірливих і щирих розмов, закоханостей на один день. Думала, в Могилянці перестану бути відмінницею, бо вчитися було дуже складно, я ж дівчинка із сільської школи, а всі навколо – випускники ліцеїв і гімназій. Але любов до писання й тут допомогла.
Живу і працюю в Києві. Маю чудову маленьку донечку, яка часом підкидає нові сюжети, але переважно змушує жити тут-і-тепер і все менш важливе відкладати на потім».
За матеріалами статті: Купріян О. Завжди мріяла бути письменницею [Електронний ресурс] / О. Куп-ріян // Академія. Твоя суперсила. – Режим доступу: вільний.

До вашої уваги книга Ольги Купріян
«Солоні поцілунки»

Купріян, О. Солоні поцілунки : повість / О. Купріян. - Київ : Академія, 2017. - 128 с.

Писати про підлітків – це давній тренд у літературі. Тож «Солоні поцілунки» Ольги Купріян – у тренді. Про що ж ця повість?
Передусім – про раптові зміни, які трапляються, коли ти найменше на них чекаєш. Коли ти точно (тільки не сьогодні!) до них не готовий. У кінематографі є поняття кліфхенґеру (буквально «гак на скелі») – неочікуваний поворот сюжету, на якому обривається серія або фільм. Життя головної героїні Мілки – суцільний кліфхенґер. Сьогодні – червона сукня, босоніжки на підборах, браслет від бойфренда. І за мить – контрольна з біології (а все ж так добре починалося!), хлопець обирає не побачення, а виставку своєї мами-художниці, підслухана новина про розлучення батьків. Неприємності накопичуються, наче сніжний ком, і у певний момент Мілка вже думає не про дорослішання, а про подолання і прийняття власної долі. Звичайно, з висоти дорослого віку може видатися, ніби ситуації не тягнуть на «екзистенційний вибір» у дусі Сартра. Проте варто пригадати власні переживання у 15, і починаєш розуміти біль Мілки і її бажання сховатися від світу.
Можливо, доречніше цей роман виглядав би у мережі: уривки з щоденника, листів, смс – суцільний гіпертекст. Такі твори варто реально або подумки дописувати самому, особливо коли тобі 15. Проте і звичний паперовий формат підлітки оцінять. Ця повість для певного типу читача визначеного віку. Юного, захопленого, закоханого. Проте саме таких підліткових оповідей нам не вистачає. Адже юність – це гойдалка, і зазвичай зовсім не крилата, як у фільмі «Пригоди Електроніка». Спочатку злітаєш вгору, а потім на тебе може чекати дуже болюче падіння. І від цього не врятує жодна книжка. Однак атмосферу «гойдалки» Ользі Купріян таки вдалося передати.

Бажаємо приємного читання!

Дізнатися про місце знаходження цього видання ви можете в Електронному каталозі книг ЦБС для дорослих http://www.niklib.com/resource/baza_lib.ru