Центральна бібліотека ім.Кропивницького


Шановні друзі!

Пропонуємо вам познайомитися з книгами-лауреатами премій України 2017 року, які представлені в фондах ЦБС для дорослих.

Лауреати премії «Українська книжка року»


Друг, О.

Книга є кращою у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури»

Дочинець, М. І. Синій зошит. Аркуші днів світящих / М. І. Дочинець. - Мукачево : Карпатська вежа, 2017. - 184 с.

«Синій зошит» - це крихти спостережень, одкровень, зауваг і мудрих приписів, «кристали днів світящих», як любив казати карпатський мудрець, чий багатющий досвід і ліг в основу книги. Про що ж вона? Про те, що нас оберігає в цьому світі, що є Домом душі, від чого просвітні наші дні, про чудесне і нове, про фарби серця, про ціни і цінності, про вершини і рівнини, про вітаміни радості, про очі провидіння, про те, що написано на заплющених повіках, про закон ноги і сліду, про плин довголіття, про закон множення і примноження, про те, в чому слабість і в чому сила українства, про нитки, що ведуть у вічність, про те, що ми їмо і що їсть нас, про ліки під руками і… ногами, про силу і красу «густого слова», яким це написано. А ще - «Скриня маленьких секретів», які можуть прислужитися нам у щоденному тривку. Ця книга є розрадою і покликом водночас. Покликом - ставати доконечно тою людиною, якою нам суджено бути. Наповнювати собою порожнечу в собі. І заповнювати порожнечу світу собою. А розрада - в найпростішому: відчувати, що ти живий! І яким би світ не був, не треба забувати, що він - Божий.


Гриценко, М. С.

Книга є кращою у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління»

Стус, Т. Їжак Вільгельм : [присвячується В. Котарбінському] / Т. Стус ; худож. А. Сарвіра. - Харків : Віват, 2016. - 32 с.

«Їжак Вільгельм» - це спроба показати батькам, якими важливими для дітей є свобода самовираження, спонукання до віри у свої сили. Як важливо не перешкоджати дитячим мріям, потребам і схильностям, і як не варто до чогось аж дуже наполегливо дитину спонукати. Також показати, що якою б дивовижною не була мрія - а книжка про мрію - якщо йдеш за її покликом, тобі відкриваються всі шлях.


Василашко, В. Ф.

Лауреати премії «Найкраща книга Форуму»

Книга є кращою у номінації «Сучасна українська проза»

Жадан, С. В. Інтернат : роман / С. В. Жадан. - Чернівці : Meridian Czernowitz, 2017. - 336 с.

Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі… …Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім.


Басараба, В. Н.

Книга є кращою у номінації «Література для дітей віком від 10 до 12»

Старк, У. Маленька книжка про любов : повість / У. Старк ; пер. зі швед. Г. М. Кирпа ; худож. М. Фоя. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 112 с.

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.


Обрій, О.

Книга є кращою у номінації «Історія»

Українські жінки у горнилі модернізації / М. Байдак [та інші] ; ред. О. Кісь. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. - 303 с.

Процеси модернізації стрімко увірвалися у розмірене життя українських жінок кінця ХІХ століття, радикально змінюючи їхні соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності. Де були і що робили жінки у вирішальні моменти історії України? Як вели себе під час примусової колективізації? Як переживали нацистських окупантів? Чи боролися з радянською владою у національному підпіллі? Як здолали Голодомор? Що для них означало «бути жінкою» в ті часи? Війна спонукала українок відчути себе громадянками, взявши до рук зброю, стати пліч-о-пліч з чоловіками у боротьбі за нове життя. Але ролі жінок того часу виходили далеко за рамки шаблонного набору «жертва, героїня або зрадниця». Дослідниці-історики, які спеціалізуються на вивченні минулого українських жінок, розкривають різні сторони процесів модернізації, під впливом яких українки ставали такими, якими є тепер.


Жолдак, Б.

Книга є кращою у номінації «Український non-fiction»

Ворона, Т. Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях / Т. Ворона ; пер. з рос. Г. Слогуб. - Харків : Виват, 2017. - 224 с.

Нове покоління українців… Яке воно? Більшості з його представників не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках - мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу - не батьки-олігархи й не поцуплені на держпосаді гроші, а технології. Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній - саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно. Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості й хисту? Дізнайтеся із цієї книжки.


Франко, І. Я

Лауреати премії «Книга року Бі-Бі-Сі»

Калитко, К. Земля загублених, або Маленькі страшні казки : оповідання / К. Калитко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 224 с.

Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з «нормального» світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу - так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання - про них. Кожна історія - як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.


Жадан, С. В.

Лауреати премії імені Ірини Вільде

Пахомова, Т. Я, ти і наш мальований і немальований Бог : роман / Т. Пахомова. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 192 с.

Драматична та зворушлива сімейна сага, що пробуджує віру в добро та милосердя. Напружений сюжет роману зачарує вас і змусить читати, не відриваючись. Коли у гамірний Львів, де поряд жили вірмени і поляки, українці і євреї, прийшла страшна війна, родині маленької Міри дивом вдалося врятуватися з гетто. Її з матір’ю та сестрою визволяє селянин, на чию померлу доньку Мар’яну вона так дивовижно схожа. Тепер її життя - у темному підвалі, з іграми на нічному сільському кладовищі, у постійній небезпеці.


Жадан, С. В.

Лауреати премії «Краща книга України»

Книга є кращою у номінації «Бестселер»

Шкляр, В. М. Троща : роман / В. М. Шкляр. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. - 417 с.

«Троща» - роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…


Жадан, С. В.

Книга є кращою у номінації «Поезія»

Фішбейн, М. Пророк : поезії та переклади / М. Фішбейн. – Київ : Либідь, 2016. - 304 с.

Виринаючи з глибин прачасовості, поезія Мойсея Фішбейна сягає позанебесної височіні. Долаючи земне тяжіння, слово Мойсея Фішбейна сягає значень серафічних. Пам’ятаючи свої джерела, мова Мойсея Фішбейна сягає віртуозності. Пейзаж його творів - простір, де зустрічаються буття і небуття, і в цій зустрічі народжується Поезія. Поезія Мойсея Фішбейна є, як є Космос. До цієї книги унікального українського поета й перекладача увійшли його ориґінальні поезії й поетичні переклади з різних мов.


Жадан, С. В.

Книга є кращою у номінації «Моя країна»

Дацюк, Г. І. Янголи Небесної Чоти / Г. І. Дацюк. - Чернівці : Букрек, 2016. - 320 с.

У книзі зібрані імена видатних людей, яких називають моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує те, що зовсім нещодавно вони були гостями передачі на радіо «Культура». Розмови у прямому ефірі - це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливість звертатися до слова лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка, а також матері учасника руху опору Валерія Марченка - Ніни Марченко, співака Степана Фіцича. Їхні голоси вже в небесах, але видруковане радіослово дає нам можливість почути цих людей на землі і подякувати за незабутні зустрічі, що випромінювали любов. Друга частина книжки присвячена митцям, які живуть та творять культурний простір України і стали добровольцями, волонтерами АТО, героями Революції гідності.
Дізнатися про місце знаходження видань ви можете в Електронному каталозі книг ЦБС для дорослих http://www.niklib.com/resource/baza_lib.ru

Приємного вам читання!