18 листопада 2021 року в м. Миколаєві відбулися  XІV Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків». Щорічний еколого-просвітницький загальноміський захід проходить під патронатом Миколаївського міського голови за підтримки департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

У цьому році у зв’язку з введенням у країні обмежувальних карантинних заходів, спричиненими коронавірусною інфекцією COVID-19, конференція проходила в онлайн форматі на платформі Zoom.

Тема конференції цього року – «Організація та забезпечення благоустрою сучасного міста як умова створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля». 

Організаторами заходу виступили: управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, управління екології департаменту ЖКГ Миколаївської міськради, управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького, Центр екологічної інформації та культури бібліотеки-філіалу № 2 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, благодійний фонд МЕТА у партнерстві з закладами освіти, громадськими організаціями.

Екочитання-2021 продовжили тематику попередніх років щодо реалізації екологічної політики міста та залучення громадськості до розв`язання екологічних проблем Миколаєва. В ході пленарного засідання  гості та організатори Читань у форматі онлайн спілкування обговорювали реалізацію заходів щодо управління благоустроєм міста, прогнозування обсягів споживання енергії та викидів забруднювальних речовин транспортними засобами у найближчі 30 років, необхідність підготовки міської інфраструктури до екстремальних природних явищ в умовах глобальних кліматичних змін, озеленення територій. Учасники діалогу торкнулися соціально-економічних, організаційно-правових аспектів  та комплексу екологічних питань з покращення мікроклімату, санітарного очищення.

У всіх зацікавлених з’явилася можливість відкрито подискутувати про проблеми та перспективи розвитку Миколаєва з точки зору благоустрою.

Учасників XІV Миколаївських міських екологічних читань, в рамках церемонії відкриття, привітали начальник відділу екології управління екології департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Вікторія Корчагіна, начальник управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Олександра Єфименко, директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська, завідувач бібліотеки-філії №2 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького, керівник Центру екологічної інформації та культури Світлана Зайко.

До екологічного діалогу приєднаються представники Хмельницької, Запорізької, Одеської, Рівненської областей.

В Екочитаннях взяли участь представники державних природоохоронних органів, установ, об'єктів господарської діяльності, закладів культури та освіти, громадських організацій, науковці, студенти, школярі, краєзнавці та всі охочі.

У межах конференції відбудуться заходи Екотижня, зокрема круглий стіл «Миколаїв-місто на воді – стан та перспективи використання водних ресурсів» з включенням міст України, онлайн-сесія «Екологічність, комфорт, безпека: кращі практики розвитку міських зелених зон України» з включенням міст України, молодіжні воркшопи «Життя в стилі еко», VI Ярмарок екологічних громадських проєктів та ініціатив на відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв». Детальніше про майбутні заходи читайте у програмі XІV Миколаївських міських екологічних читань.

   
   

 

© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору