Талановитий актор і режисер, чудовий поет – лірик, майстерний прозаїк, дитячий письменник – все це про Миколу Вінграновського. Цього року нашому талановитому землякові виповнилося б 85 років. Про одного з найяскравіших представників шістдесятництва у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького говорили 4-го листопада під час культурно-освітньої лекції «Микола Вінграновський і ми».

Було зроблено спробу актуалізувати творчість митця в сучасних соціальних, історичних, культурних реаліях.

Про значення, проблемні й цікаві моменти осмислення художньої творчості та діяльності Миколи Вінграновського у сфері кінематографу розмірковували:

– доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич;

– доктор філологічних наук, в.о. професора Світлана Підопригора.

В ході заходу пролунала пісня Наталії Круміленко на слова Миколи Вінграновського в обробці Ольги Славної у виконанні Олега Кедіса.

Микола Вінграновський був знаковою фігурою для покоління, яке визначали любов до національної мови й культури, пам’ять про війну, переживання складної геополітичної ситуації й науково-технічний прогрес включно з освоєнням космосу.

Красивий і поважний чоловік, чутливий поет і прозаїк, переконливий актор, сценарист і режисер художніх та документальних фільмів, він здобув високу оцінку власного творчого доробку у своїх сучасників, а також був відзначений низкою престижних нагород, як-от Державна премія України імені Т. Г. Шевченка, літературна премія «Благовіст», Міжнародна премія Фундації Антоновичів, премії імені В. Вернадського та О. Довженка.

 
     
 
© 2020-2022 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору