07 листопада 2021 року українська спільнота відзначатиме 85-річчя від дня народження поета, письменника, режисера та актора Миколи Вінграновського.

12 жовтня  на сцені Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького студентський театр «Покоління» Миколаївського муніципального академічного коледжу представив прем’єру поетичної вистави «Я п’ю за мить!..».

Основу постановки склали найкращі ліричні твори Миколи Вінграновського, нашого знаменитого земляка. Автор сценарію і режисер – викладач коледжу, артистка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Марина Васильєва (Нікітіна). У виставі беруть участь актори студентського театру «Покоління»: Сергій Попов, Катерина Зеленюк, Наталя Волошина, Людмила Зінов’єва, Катерина Бріжата.

Своєю  виставою колектив  популяризує  поетичний  доробок Миколи Вінграновського, який народився на Миколаївщині, уславив її своїм талантом, зробив значний внесок у літературну спадщину України.

Директор бібліотеки Інга Хоржевська до початку прем`єрного показу вистави подякувала студентському театру «Покоління» за дотик до творчості Миколи Вінграновського.

«Для нашої бібліотеки сьогодні дуже знаковий день. Зараз на нашій сцені прем`єрний показ вистави за творчістю Миколи Вінграновського.  Вже за декілька годин ми відкриватимемо виставку Андрія Даниловича Антонюка, художника, який був другом Миколи Вінграновського.  Також дуже важливо, що сьогоднішньою зустріччю покладено творчу співпрацю бібліотеки з коледжем»,- підкреслила Інга Хоржевська.

Людмила Булатова, директор Миколаївського муніципального академічного коледжу зазначила, що  колектив коледжу здійснює інноваційні підходи до професійного навчання майбутніх фахівців, і тому дуже цікаво стало долучити до освітнього процесу групу дорослих осіб, які прагнуть змінити своє життя.

«З цього року до другого курсу зараховано дорослих студентів, які стали прикладом для молодого покоління. І всього за один місяць плідної, продуктивної роботи разом з режисером курсу Васильєвою (Нікітіною) Мариною Вікторівною вони підготували виставу до 85-річчя від дня народження Миколи Вінграновського «Я п’ю за мить!..». Отже, сьогодні  ми побачимо результат хитрих сплетінь долі й волі, бажань та майстерності, роботи та творчості. Все це завдяки поетичним творам видатного миколаївця Миколи Вінграновського», - сказала на початку вистави Людмила Булатова.  

   
         
   

 

Марина Васильєва (Нікітіна), режисер вистави, викладач коледжу наголошує, що поетичні твори Миколи Вінграновського емоційно дуже насичені, в них багато пристрасті, конфлікту, життєвих крайнощів. Від кохання до ненависті, від ніжності до жорстокості – його літературний доробок сповнений контрастів.

«Це надзвичайно цікаво для відтворення на сцені. Актори весь час нашої вистави перебувають у шаленому вирі почуттів, що змінюються раптово і не дають можливості перепочити хоча б хвилинку. Цей вир – наче клітка, тісний простір, з якого непросто знайти вихід. Ліричний герой іде шляхом помилок, але наприкінці таки знаходить той самий єдиний вихід – він робить вибір на користь справжнього (хоч вистражданого обома) кохання. Творчість Вінграновського – це натхненна гра з образами. Символи, знаки, метафори, – ми дотримались художнього напряму, який пропонує автор, отже, наша вистава не побутова. У ній немає випадкових рухів, ракурсів, імпровізаційних мізансцен: все прораховано і відповідає змісту, який хочемо донести до глядача», - говорить режисер-постановник вистави.

Публіці, яка цього дня  прийшла на прем’єру, було цікаво розгадувати  спільну творчість  Вінграновського й учасників студентського театру «Покоління» Миколаївського муніципального академічного коледжу».

 

© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору