«Сонце – невіддільний символ Миколаєва», - у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького презентували збірку Олега Дороша «Сонце на рейді». У суботу, 09 жовтня, Центральна міська бібліотека ім. М.Л.Кропивницького запросила городян та гостей обласного центру на презентацію нового видання миколаївського поета Олега Дороша «Сонце на рейді». 

Тексти, які сміливо можна називати поезією, Олег Дорош почав писати 2012 року. Поштовхом до поетичної творчості, говорить автор, стала зустріч і знайомство у Миколаєві з українським письменником, перекладачем, літературним редактором Михалко Скаліцкі. Олег Дорош вчився у нього і протягом тривалого часу ділився своєю творчістю на сторінках журналу «Літера Н». Хоча спроби писати поезію Олег робив іще у шкільні й студентські роки.
Перша його книга «Сьогодні і завжди» побачила світ 2019-го. Тоді до збірки ввійшли взагалі неопубліковані до того часу автором тексти.
«Тоді я хотів випустити книгу, щоб, так би мовити, дати старт для себе. А друкувався у згадуваному журналі «Літера Н», різноманітних альманахах: «Соборна вулиця», «Єтексти», в газеті «Літературна Україна», - зазначає автор.
Олег Дорош з 2000 року друкується в періодичних виданнях та інтернет-порталах.
Він переможець конкурсу молодих літераторів краю «Південне сузір’я» (2009), лауреат «Золотої арфи» (2010), переможець конкурсу «Бумажное дерево» (2011). Лауреат всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія» (2014).
Учасник літературних об`єднань: «ЛАКМус», «Микола (Миколаївський літературний андеграунд)», один із засновників та лідерів мистецького об’єднання «Теплий настрій».
Член Національної спілки письменників України (2014).
«Сонце на рейді» своєрідне продовження попередньої праці. Вона про Миколаїв, про взаємини міста й мешканців, відчуття людини у Миколаєві.
«Коли людина відчуває себе єдиним організмом з Миколаєвом. І так, чи інакше взаємодіє з ним. Власне про ці реакції я і пишу. У книжці «Сонце на рейді» багато Миколаєва, сонячного Миколаєва. Тому що ми знаємо, що Миколаїв – це місто на хвилі. Але це також місто сонця. Або місто під сонцем. Відразу з`являється така двозначність. Але все ж таки сонце невіддільний символ Миколаєва. Ми живемо на півдні. І якщо ви прочитаєте книжку, ви також відчуєте його спекотливий подих. Яке сонце зранку, в обід і ввечері. «Сонце на рейді» - своєрідний обіг сонця по обрію неба і Миколаїв під тим сонцем», - підкреслює Олег Дорош.
До речі, вона вийшла друком 2021 року у видавництві Василя Торубари й вже встигла завоювати премію Всеукраїнського літературного конкурсу «Смолоскип 2020».
Суботній осінній вечір з Олегом Дорошем у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького пройшов в атмосфері дружнього спілкування і прослуховування поезії.

 
     
 
© 2020-2023 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору