Нещодавно Центральній бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького подарували 5 примірників альбома-каталога «Цифрова колекція художнього музею».
 
Видання каталогу та оцифрування експонатів стало можливим завдяки державній програмі підтримки закладів культури, впровадженої Українським культурним фондом та комунальній установі Миколаївської міської ради «Агенція розвитку Миколаєва». Цей альбом презентує музейне зібрання оригінальної графіки, яке є складовою частиною від загальної колекції графічних творів Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В.Верещагіна.
Каталог складається з двох розділів. До першого розділу увійшли графічні твори кінця 18 та 19століть, а також роботи створені до 1917 року. Друга частина видання знайомить з творчістю художників-графіків та їх доробком з 1918-го по 1950-й роки. Акварельні роботи і малюнки дарували небайдужі містяни, родичі художників. Під час Другої світової війни колекція майже повністю була втрачена. Залишилися крихти, та творам Верещагіна пощастило. Завдяки перебуванні в евакуації, вони вціліли і повернулися до музею. Серед придбаних музеєм робіт чимала кількість творів пов’язана зі світовою та українською літературою. Під час укладання каталогу вдалося знайти нові невідомі біографічні довідки про авторів, відомості про час виникнення робіт.
Тож, Центральна бібліотека ім. М.Л.Кропивницького висловлює вдячність команді комунальної установи «Агенція розвитку Миколаєва» за цей альбом та запрошує читачів звертатись до читального залу нашої бібліотеки та бібліотек-філій № 2,9,12,18 для ознайомлення з графічними малюнками! Приємного Вам перегляду!
 
 
 
             
© 2020 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору