Цими вихідними відбулась екскурсія в Регіонально-ландшафтний парк «Приінгульський» у межах ХIIІ Миколаївських міських екологічних читань «Збережемо для нащадків».

Стало вже доброю традицією організовувати еколого-просвітницькі виїзди Миколаєвом і областю за участі активних учасників читань. В цьому році в екскурсії взяли участь науковці, освітяни, краєзнавці, громадські активісти, журналісти, представники органів влади тощо. Головними організаторами виступили БФ МЕТА, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького та Міський центр екологічної інформації та культури.
Село Софіївка зустріла мандрівників хмарною погодою, проте гостинність та привітність місцевих хранителів природи і, звичайно, краса краєвидів дали зрозуміти, що наша зустріч буде незабутньою!
Екскурс розпочався з садиби Тропіних, де наразі розміщується еколого-просвітницький центр РЛП «Приінгульський». Екскурсію проводив директор парку С. В. Куценко. Присутні ознайомилися з історією парку, помилувалися світлинами і фільмом з місцевими ландшафтами, фотозоною, а також відчули себе дітьми, спробувавши пісочну анімацію. Була й інтерактивна пісочниця, в якій за допомогою ландшафтного проєктора можна було «добувати воду».
Потім учасники екскурсії гуляли поміж столітніх тополь, випробували рівновагу на підвісному мості до с. Щасливого, побачили рукотворний каньйон, штучний водоспад, Софіївське руслове водосховище і гранітний кар’єр. З’ясували, що парк «Приінгульський» відіграє важливу роль у збереженні степових, петрофітних та заплавних ландшафтів, в яких спостерігається розмаїта флора та фауна. За нами ж залишається обов’язок зберігати те, що створювалось віками.
Приємним сюрпризом стало відвідування Свято-Михайлівського Пелагеївського жіночого монастиря – місця спокою, духовності, людської віри та природної величі. Головний храм нині перебуває в стані реконструкції, але нам дозволили побувати всередині, тож екодослідники змогли дізнатися про минуле і сьогодення монастиря. Він вражає красою та силою!
Особлива подяка оргкомітету Миколаївських міських екологічних читань, управлінню екології департамента ЖКГ Миколаївської міськради та управлінню екології та природних ресурсів ОДА за організацію екскурсії. Щиро бажаємо Екологічним читанням подальшої успішної реалізації просвітницьких ініціатив, а регіонально-ландшафтному парку «Приінгульському» – якнайбільше вдячних відвідувачів!

 


Разом з: Любов Варюхина (Любовь Варюхина), Дмитро Мац (Дмитрий Мац), Василь Торубара, Світлана Крищенко, Олена Бурятинська (Алёна Бурятинская), Станіслав Козлов, Віра Жевнер, Анна Космачова (Анна Космачова), Олена Мітрясова, Віктор Смирнов.

Більше фото

© 2020 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького Всі права захищені
Розробник web-studio NaturalArt
Угору