Центральна бібліотека ім.КропивницькогоДо уваги авторів та видавців!

Просимо надати пропозиції щодо готовності до видання у квітні-липні 2019 року книг миколаївських авторів.
Детальна інформація
за посиланням.Шановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.
Увага! Запрошуємо всіх охочих на XVII ВИСТАВКА місцевих видавництв «МИКОЛАЇВСЬКА КНИГА»
Детальна інформація за посиланням.


Миколаїв під вітрилами історії
Презентація книг Ю.С. Крючкова «Парусное судостроение в Николаеве (1790 – 1865)» та А. Г. Сацького «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)»
18 квітня о 13:00 запрошуємо миколаївців в Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького на презентацію книг Ю.С. Крючкова «Парусное судостроение в Николаеве (1790 – 1865)» та А. Г. Сацького «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)». Захід відбудеться в рамках XVІІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга – 2019». Книги підготовлені до виходу у світ видавцем Львом Федоровичем Трасповим і вийшли в 2018 році у серії «Миколаївська морська бібліотека». Графічні роботи видань виконані художником Ігорем Євгеновичем Калініним. Для сучасного оформлення книги «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)» використані копії документів рукою Сацького і матеріали миколаївських музеїв.
Обидві книги відіграють особливу важливість у висвітленні історії Миколаєва, охоплюють ранній період чорноморського кораблебудування і флоту.
Унікальна монографія видатного вченого, історика, професора, автора численних книг по історії Миколаєва, суднобудування і флоту, д.т.н. Юрія Семеновича Крючкова (1928 – 2015) вийшла у світ до 90-річчя автора. У цьому виданні різнобічно та глибоко аналізується історія суднобудування в Миколаєві в епоху вітрил, докладно описано заснування Адміралтейства, характеристика всіх класів і типів суден, які будувалися в нашому місті, наведені вичерпні відомості з конструкції і технології будівництва вітрильників XVIII-XIX століть, простежено розвиток верфей, показана роль видатних діячів того часу в створенні суднобудування і флоту на Чорному морі. Вперше подається повний список із 422 вітрильних суден, побудованих в Миколаєві в період 1790-1865 рр.
Книга миколаївського історика суднобудування і флоту, вченого, талановитого яхтсмена Анатолія Григоровича Сацького (1939 – 2003) займає особливе місце в літературі з історії нашого краю і вийшла в світ до 80-річчя автора. В основу документально-історичного нарису лягли архівні дослідження автора про фрегат «Святий Миколай», першоджерела, перше креслення корпусу корабля та документи щодо його будівництва та служби. З документальною достовірністю автор описує початок суднобудування, відновлено хронологію біографії корабля, який став символом міста корабелів. На широкому історичному фоні в популярній формі розповідається про зародження Чорноморського флоту на півдні країни – в містах Херсон, Севастополь, Миколаїв.
Книги видані в рамках міської програми «Культура» і є гідним подарунком місту Миколаєву до 230-річчя і заслуженою даниною пам'яті незабутнім авторам.
На захід запрошені начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю.Й. Любаров, члени сімей авторів, однодумці, колеги, історики суднобудування і флоту, краєзнавці, громадські діячі, творча та наукова інтелігенція, представники вищих навчальних закладів, журналісти.
Чекаємо на вас за адресою: вул. Потьомкінська, 143-а. Довідки за телефоном:24-40-41


Другий день XVІІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга-2019» присвячений історико-краєзнавчій книзі. 18 квітня 2019 року о 16:00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143-А) буде презентовано книгу «Non nocere. Из истории первой больницы в Николаеве», в якій досліджується історія розвитку медичного обслуговування в Миколаєві. Зокрема, викладено події 150-річної історії Миколаївської лікарні (нині – міська лікарня №1) – першого лікувального закладу для городян. Над виданням працював колектив авторів – відомий миколаївський історик-краєзнавець, к.і.н. Володимир Щукін, завідувач відділенням інтенсивної терапії міської лікарні №1 Микола Замлинський, журналіст Аліна Кокошко. Книга вийшла друком у видавництві Ірини Гудим.
З розповідей і коментарів авторів книги присутні дізнаються цікаві факти про облаштування лікарняної справи в Миколаєві з початку заснування міста і до сьогодення, про особливий статус нашого південного міста і як це позначилося на житті його мешканців. Це книга про людей найгуманнішої і найвідповідальнішої професії, які багато сил і років віддали служінню інтересам громади. Завдяки ним лікарня ні на день не припиняла працювати і допомагати миколаївцям у нелегкі часи громадянської та Другої світової війн, різних політичних та соціальних негараздів.
Запрошуємо на зустріч з авторами книги «Non nocere. Из истории первой больницы в Николаеве» усіх небайдужих до історії рідного краю.


19 квітня 2019 р. о 1400 в рамках XVIІ виставки «Миколаївська книга-2019» в Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбудеться тематичний захід «Природний потенціал Миколаївщини», в ході якого будуть представлені нові краєзнавчі видання екологічної спрямованості, видані в межах Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 рр.
Організаторами заходу виступають Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького та Міський центр екологічної інформації та культури, що діє в бібліотеці № 2, у партнерстві з управлінням екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації, Регіональним офісом водних ресурсів у Миколаївській області та регіональними ландшафтними парками Миколаївщини.
В ході заходу відбудеться презентація довідкових видань «Природно-заповідний фонд Миколаївської області» та «Водний фонд Миколаївської області». Присутніх буде ознайомлено з регіональною доповіддю про стан навколишнього природного середовища в Миколаївській області у 2017 році та з концепцією еколого-освітніх центрів регіональних ландшафтних парків «Тилігульський» та «Приінгульський».
У атлас-довіднику «Природно-заповідний фонд Миколаївської області» наведена інформація про всі існуючі території та об’єкти природно-заповідного фонду Миколаївської області станом на 2018 рік, включаючи їх місце розташування, площу, природоохоронне значення та основну природоохоронну цінність. Також видання доповнене відповідними картосхемами та фотоматеріалами.
Довідкове видання «Водний фонд Миколаївської області» містить останні дані щодо класифікації водних об’єктів області, їх територіальної приналежності, параметрів та цілей використання. Додатково видання доповнено основними положеннями Водного кодексу України, які регулюють відносини у сфері водокористування та визначають класифікаційні вимоги. Видання створене для використання спеціалістами водогосподарських, землевпорядних, природоохоронних організацій, вищих навчальних закладів та краєзнавців.
З матеріалами видань та презентацією еколого-освітніх центрів присутніх ознайомлять представники Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації, Управління екології департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області, регіональних ландшафтних парків «Тилігульський» та «Приінгульський».
На презентацію запрошені вчені-екологи, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, еколого-просвітницьких організацій, інших закладів екологічної інфраструктури, екологи-активісти, всі хто небайдужий до екологічної ситуації міста та області.
Місце проведення: вул. Потьомкінська, 143-а.


19 квітня 2019 року о 17.00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143-а) відбудеться творча зустріч з миколаївським художником Леонідом Ященком «Миколаєве, тобою навік зачарований».
Леонід Григорович Ященко – відомий миколаївський художник, член Національної спілки художників України. У його творчому доробку понад 500 робіт, написаних за досить короткий термін (ледь більше 10 років мистецької творчості). Жанрові й тематичні уподобання Леоніда Ященка розмаїті, проте особливе місце у творчості, особлива любов належить саме рідному Миколаєву. Не випадково у 2017 році Леонід Григорович став лауреатом загальноміської програми «Городянин року» у спеціальній номінації «Я люблю це місто». В багатьох його роботах можна побачити знайомі місця і маловідомі міські куточки: тут і старі будинки та відреставровані храми, і затишні подвір’я з дерев’яними сходами, напіввідкритими ажурними воротами, черепичними дахами. Міське життя в роботах Л. Ященка – ліричне, щемливо ніжне і дуже зрозуміле кожному миколаївцю.
Зустріч відбудеться у форматі публічного інтерв’ю, що дає чудову можливість кожному присутньому поставити питання Леонідові Ященку і отримати вичерпну щиру відповідь. Також під час заходу відбудеться вернісаж виставки «Леонід Ященко. Живопис», на якій представлено 18 робіт з майстерні художника, написаних протягом 2016-2019 рр. Декілька картин написані на початку 2019 року і експонуються вперше!
Запрошуємо усіх поціновувачів мистецтва, шанувальників творчості Леоніда Ященка провести вечір п’ятниці разом з нами! Приємне спілкування з автором та естетичне задоволення від його робіт гарантуємо!
Захід відбудеться у межах XVІI виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга-2019».До 65-річчя поета Дмитра Креміня – бібліотрансформер "Закарпатський миколаївець – поет Дмитро Кремінь"