Центральна бібліотека ім.КропивницькогоШановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.XVІ виставка місцевих видавництв
"Миколаївська книга"


Щорічно до Всесвітнього дня книги і авторського права, який відзначається 23 квітня, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького організовує виставку місцевих видавництв «Миколаївська книга». За традицією значна культурна подія проходить за підтримки Миколаївської облдержадміністрації і Миколаївської міської ради, у партнерстві з Миколаївською обласною бібліотечною асоціацією.
Учасниками XVІ виставки «Миколаївська книга» є місцеві книговидавці й видавничі центри вишів.
Окрім Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького заходи пройдуть на інших майданчиках міста – в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова, Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва, Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна, Науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва, Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка, парку «Народний сад».
«Миколаївська книга – 2018» триває з 18 по 27 квітня. Програма виставки передбачає широкий спектр заходів, під час яких відбудеться знайомство з творчістю місцевих авторів та новинками краєзнавчої літератури. Року вшанування пам’яті народного художника України А.Д. Антонюка присвячено вечір-портрет за творчістю видатного майстра. Пройдуть творчі вечори миколаївських авторів С. Гаврилова, А. Малярова, Л. Ржепецького, А. Сурова, презентації нових книг Л. Бондаренко, О. Дороша, А. Руської, М. Димитрова, А. Шостака, О. Фіногєєва, А. Шередько. На дітей та молодь чекають зустрічі з улюбленими дитячими письменниками Т. Свірською, А. Кріхелі, Т. Купрієвич.
Окремий день виставки буде присвячено патріотичній темі. Під рубрикою «Патріотична варта» відбудуться вечір пам'яті та вшанування Героїв АТО, а також історичні замальовки про козацьку добу від авторів О. Добровольського, О. Ковальової, О. Шарафанова.
Під рубрикою «Міські прогулянки або Бібліотека+» городянам будуть запропоновані креативні заходи просто неба – презентація 2-го видання Я. Етінгера «Садівництво м. Миколаєва Херсонської губернії та його околиць» у парку «Народний сад» за партнерської підтримки краєзнавчого порталу «Николаевский базар», та молодіжний історико-краєзнавчий BooK-Квест «Миколаївський феномен: люди, події, факти». Вулична гра відбудеться захоплюючим та пізнавальним маршрутом в історичній забудові центральної частини Миколаєва за підтримки Міжнародної організації з міграції в рамках проекту згуртування громади «Миколаїв: ми – коло», який реалізується у партнерстві з управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини міськради.
Під час роботи виставки місцевих видавництв традиційно відбудеться урочисте нагородження переможців XІІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга».
У завершальний день виставки, «Миколаївська книга» запросить «На гостини до Книжкової оранжереї» в оновлену бібліотеку-філіал №13 ЦБС для дорослих м. Миколаєва.
Захід відбудеться в арт-супроводженні художніх полотен А. Антонюка, виставки пластилінового живопису «Сонячний пес» учнів Дитячої художньої школи м. Миколаєва, флешбук-акції за книгою Д. Креміня і А. Антонюка «Лампада над Синюхою», аудіоблогу бібліотеки «Звуковий силует Миколаєва».
На відвідувачів чекають екскурсії по виставці. З програмою виставки можна ознайомитися на сайті Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького або на сторінці бібліотеки у Фейсбук.КОНКУРС МОЛОДІЖНОЇ ПОЕЗІЇ "ПОЧАТКОВА ПОРА" Імені ЛЕОНІДА КИСЕЛЬОВА
Проводить:
ЛІТО, веб-сайт і студія молодіжної поезії «Каштановий дім» при Національній Спілці Письменників України
Інформаційна підтримка:
Національна Спілка Письменників України, журнал «Радуга», інтерактивний поетичний сайт
http://www.kashdom.com http://www.poezia.ru/
Мета конкурсу:
- відкриття нових талановитих імен поетів м.Києва, Україна, близького та далекого зарубіжжя
- організація творчого спілкування молодих поетів
Для участі в конкурсі приймаються поетичні збірки авторів до 23 років (включно) - від 5 до 7 віршів (вірші українською і / або російською мовами).
Номінації:
- «Гости из будущего» (лірика молодих авторів до 17 років)
«Крила Ганімеда» (лірика авторів до 23 років)
Термін подачі віршів на конкурс з 1-го березня по 1 травня 2018 р Подавати: E-mail з інформацією про автора (ПІБ, вік, адреса, контактні телефони, E-mail), добірка в прикріпленому файлі (в текстовому форматі, що не більше 5 стор.), фото.
Адреси:
gran1961@mail.ru
grandoc61@gmail.com
Координатор конкурсу - член НСПУ поет Андрій Грязов