Центральна бібліотека ім.Кропивницького


Шановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.
24 лютого 2018 року о 12:00 За тоталітарного режиму поширеною є проблема двоїстої свідомості людини. З одного боку, індивід прагне зберегти свою душу, з іншого – охоплений страхом вигнання із суспільства чи фізичного знищення, він змушений підкорюватися встановленим нормам. Історія протистояння двох різних систем цінностей в одній людині – це трагедія особистості.
Дуже гостро цю проблему переживають митці, які змушені обирати між музою і державою або ж намагаються їх примирити. Якщо вони не гублять себе самі, то протягом життя напружено балансують над прірвою. До тисяч тих, хто прагнув втримати рівновагу, належав і ніжний лірик Володимир Сосюра. Автор пристрасних і чуттєвих віршів про кохання, учасник революції і громадянської війни ще замолоду відчув: «рвали душу мою два Володьки в бою». Утім, у повоєнні роки йому було так само страшно… і це тема нової лекції Мовно-історичного клубу, що відбудеться 24 лютого о 12:00 у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького.
Не згайте можливості більше дізнатися про поета, що за життя став класиком, і про його власний соцреалізм, почути тексти, яких давно не публікують, переглянути рідкісні фотографії.КОНКУРС МОЛОДІЖНОЇ ПОЕЗІЇ "ПОЧАТКОВА ПОРА" Імені ЛЕОНІДА КИСЕЛЬОВА
Проводить:
ЛІТО, веб-сайт і студія молодіжної поезії «Каштановий дім» при Національній Спілці Письменників України
Інформаційна підтримка:
Національна Спілка Письменників України, журнал «Радуга», інтерактивний поетичний сайт http://www.kashdom.com http://www.poezia.ru/
Мета конкурсу:
- відкриття нових талановитих імен поетів м.Києва, Україна, близького та далекого зарубіжжя
- організація творчого спілкування молодих поетів
Для участі в конкурсі приймаються поетичні збірки авторів до 23 років (включно) - від 5 до 7 віршів (вірші українською і / або російською мовами).
Номінації:
- «Гости из будущего» (лірика молодих авторів до 17 років)
«Крила Ганімеда» (лірика авторів до 23 років)
Термін подачі віршів на конкурс з 1-го березня по 1 травня 2018 р Подавати: E-mail з інформацією про автора (ПІБ, вік, адреса, контактні телефони, E-mail), добірка в прикріпленому файлі (в текстовому форматі, що не більше 5 стор.), фото.
Адреси:
gran1961@mail.ru
grandoc61@gmail.com
Координатор конкурсу - член НСПУ поет Андрій Грязов
«Я відчуваю до тебе вірші –
Це більше, ніж просто любов»


У перші дні весни серце так і бринить від почуттів, що його заповнюють по самі вінця. І вкрай важливо знайти людину, з якою можна розділити і барвисті емоції, і поетичні рядки, і романтичні історії...
2 березня о 17.00 Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького запрошує зробити це у компанії молодої української авторки Олени Ольшанської під час творчого вечора «Вірші та історії». Філологиня, бібліотекарка, координаторка Безкоштовних курсів української мови в Запоріжжі, невтомна життєлюбка, Олена Ольшанська має «подвійне громадянство». Її малою Батьківщиною є окупований Луганськ, а зараз другою домівкою стало Запоріжжя. У цьому місті козацької слави Олена написала першу збірку україномовних поезій «Перепрошивка» як відповідь на сумнозвісні події на Сході України. До 2014 року поетка віддавала перевагу російськомовній поезії. Нині ж цей етап творчості вважає пройденим.
Миколаївці, поціновувачі сучасної української поезії, у камерній атмосфері й тісному колі однодумців «посмакують» авторське читання поезій зі збірки «Перепрошивка» та нових текстів, почують розповіді про подорожі країною і часом, оповідки про здійснення мрій та отримають відповіді без питань. Найвідданіші зможуть потеревенити з авторкою про різне.