Центральна бібліотека ім.КропивницькогоШановні друзі!

Запрошуємо Вас взяти участь у подіях, які відбудуться у бібліотеці найближчим часом.

Детальніше про події можна дізнатися на сторінці бібліотеки у Facebook.

Шановні друзі!

Пропонуємо вашій увазі буктрейлери за творами сучасної української жанрової літератури, створені в рамках конкурсу «Не Кінгом єдиним».
Шановні друзі!

20 лютого 2019 року о 15.00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбудеться публічна лекція «Мистецтво, натхнене весною» (весняні мотиви у живописі) просвітницького циклу «Півгодини на мистецтво».
Під час зустрічі Ви дізнаєтесь про весняні мотиви у творчості художників різних епох, хто з них і як часто звертався до цієї теми, як протягом віків змінювались жанрові уподобання мистців і смаки публіки. Одні зображували ранню весну – березневі дзвінкі струмки, темну вологу землю, перші сонячні промені, під якими вигріваються тендітні проліски тощо. Інші художники знаходили натхнення у буйному цвітінні садів, яскравій зелені молодої трави, в особливій блакиті неба і прозорості повітря. У певні епохи уособленням весни ставала то прекрасна молода жінка з польовими квітами, то богиня Флора, то дівчинка у вінку з квітів і плодів, то прекрасна садівниця, то, навіть, юнак з оберемком квітів ...
«Весняне» мистецтво – популярне і різноманітне, є про що говорити і на що дивитися!
Запрошуємо усіх охочих розширити горизонти своїх знань!

Шановні друзі!

Запрошуємо на публічну лекцію «Шрифтовий етнодизайн української абетки (Г. Нарбут, М. Кірнарський, О. Снарський, Г. Якутович, В. Хоменко)» авторського проекту професора, заслуженого діяча мистецтв України Інни Григорівни Черкесової «Візуальна українська мова», яка відбудеться 22 лютого 2019 року о 15.00 у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького.
Під час зустрічі поговоримо про Георгія Нарбута та його рукописний «нарбутівський» шрифт. Визначним досягненням Нарбута і всієї української графіки є його «Українська абетка» (1917), в якій художник досяг граничної простоти й водночас вишуканості композиції, малюнка й кольору. У вирішенні літер абетки Нарбут об'єднав досягнення української рукописної та друкованої книги й традиції західноєвропейських майстрів шрифту. Саме завдяки діяльності Нарбута маємо можливість говорити про українську шрифтову школу, основу якої складали учні Г. Нарбута: Л. Лозовський, Р. Лісовський, М. Кірнарський. Також під час лекції ви дізнаєтесь про здобутки українських шрифтовиків і художників-графіків у розробці власне українських шрифтів у 1960-1970-х роках.
Буде цікаво і пізнавально!

Клуб організовано в межах проекту згуртування громади Миколаєва «Миколаїв: ми – коло!», який впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування ЄС.
До 65-річчя поета Дмитра Креміня – бібліотрансформер "Закарпатський миколаївець – поет Дмитро Кремінь"