Центральна бібліотека ім.КропивницькогоУважаемые друзья!

Приглашаем Вас принять участие в событиях, которые пройдут в библиотеке в ближайшее время.

Подробнее о событиях можно узнать на странице библиотеки в Facebook.XVІ виставка місцевих видавництв
"Миколаївська книга"


Щорічно до Всесвітнього дня книги і авторського права, який відзначається 23 квітня, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького організовує виставку місцевих видавництв «Миколаївська книга». За традицією значна культурна подія проходить за підтримки Миколаївської облдержадміністрації і Миколаївської міської ради, у партнерстві з Миколаївською обласною бібліотечною асоціацією.
Учасниками XVІ виставки «Миколаївська книга» є місцеві книговидавці й видавничі центри вишів.
Окрім Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького заходи пройдуть на інших майданчиках міста – в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова, Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва, Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна, Науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва, Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка, парку «Народний сад».
«Миколаївська книга – 2018» триває з 18 по 27 квітня. Програма виставки передбачає широкий спектр заходів, під час яких відбудеться знайомство з творчістю місцевих авторів та новинками краєзнавчої літератури. Року вшанування пам’яті народного художника України А.Д. Антонюка присвячено вечір-портрет за творчістю видатного майстра. Пройдуть творчі вечори миколаївських авторів С. Гаврилова, А. Малярова, Л. Ржепецького, А. Сурова, презентації нових книг Л. Бондаренко, О. Дороша, А. Руської, М. Димитрова, А. Шостака, О. Фіногєєва, А. Шередько. На дітей та молодь чекають зустрічі з улюбленими дитячими письменниками Т. Свірською, А. Кріхелі, Т. Купрієвич.
Окремий день виставки буде присвячено патріотичній темі. Під рубрикою «Патріотична варта» відбудуться вечір пам'яті та вшанування Героїв АТО, а також історичні замальовки про козацьку добу від авторів О. Добровольського, О. Ковальової, О. Шарафанова.
Під рубрикою «Міські прогулянки або Бібліотека+» городянам будуть запропоновані креативні заходи просто неба – презентація 2-го видання Я. Етінгера «Садівництво м. Миколаєва Херсонської губернії та його околиць» у парку «Народний сад» за партнерської підтримки краєзнавчого порталу «Николаевский базар», та молодіжний історико-краєзнавчий BooK-Квест «Миколаївський феномен: люди, події, факти». Вулична гра відбудеться захоплюючим та пізнавальним маршрутом в історичній забудові центральної частини Миколаєва за підтримки Міжнародної організації з міграції в рамках проекту згуртування громади «Миколаїв: ми – коло», який реалізується у партнерстві з управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини міськради.
Під час роботи виставки місцевих видавництв традиційно відбудеться урочисте нагородження переможців XІІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга».
У завершальний день виставки, «Миколаївська книга» запросить «На гостини до Книжкової оранжереї» в оновлену бібліотеку-філіал №13 ЦБС для дорослих м. Миколаєва.
Захід відбудеться в арт-супроводженні художніх полотен А. Антонюка, виставки пластилінового живопису «Сонячний пес» учнів Дитячої художньої школи м. Миколаєва, флешбук-акції за книгою Д. Креміня і А. Антонюка «Лампада над Синюхою», аудіоблогу бібліотеки «Звуковий силует Миколаєва».
На відвідувачів чекають екскурсії по виставці. З програмою виставки можна ознайомитися на сайті Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького або на сторінці бібліотеки у Фейсбук.


КОНКУРС МОЛОДЕЖНОЙ ПОЭЗИИ "НАЧАЛЬНАЯ ПОРА" Имени ЛЕОНИДА КИСЕЛЁВАПроводит:
ЛИТО, веб-сайт и студия молодежной поэзии «Каштановый дом» при Национальном Союзе Писателей Украины
Информационная поддержка:
Национальный Союз Писателей Украины, журнал «Радуга», интерактивный поэтический сайт
http://www.kashdom.com http://www.poezia.ru/
Цель конкурса:
– открытие новых талантливых имен поэтов г. Киева, Украины, близкого и дальнего зарубежья
– организация творческого общения молодых поэтов
Для участия в конкурсе принимаются поэтические подборки авторов до 23 лет (включительно) – от 5 до 7 стихотворений (стихи на украинском и/или русском языках).
Номинации:
– «Гости из будущего» (лирика молодых авторов до 17 лет)
– «Крылья Ганимеда» (лирика авторов до 23 лет
Срок подачи стихов на конкурс с 1-го марта по 1 мая 2018 г. Подавать: E-mail с информацией об авторе (ФИО, возраст, адрес, контактные телефоны, E-mail), подборка в прикрепленном файле (в текстовом формате, не больше 5 стр.), фото.
Адреса:
gran1961@mail.ru
grandoc61@gmail.com
Координатор конкурса - член НСПУ поэт Андрей Грязов